Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Lefkimi - ostrov Korfu

Lefkimmi

Lefkimi

Lefkimi, druhé největší město ostrova, krásné a přitom velmi klidné, leží v jižním cípu řeckého ostrova Korfu. Nachází se v jeho vnitrozemí, cca 42 km jihovýchodně od hlavního města.

Korfu, Lefkimi na mapě Google maps

Je to jedna z nejtradičnějších a nejtypičtějších řeckých vesnic, vsazená do kopcovité zelené přírody, jejíž okolí zdobí krásné olivovníky a vinice.

První dojem, který Lefkimi v návštěvníkovi pravděpodobně vzbudí, je ten, že je stará a zaostalá. V porovnání s jinými letovisky je tu totiž poměrně mnoho starých domů a není ani příliš turisticky vybavená. Podél hlavní třídy narazíte na několik barů a apartmánů, není jich tu ale tolik jako v jiných městech. Když si ale město důkladně projdete, objevíte tu malá ale nádherná náměstíčka, úzké uličky, pěkné vysoké domky i několik zajímavých kostelíků s propracovanou architekturou, pocházejících z různých historických období.

Městem protéká malá říčka Potami, kterou využívají převážně místní rybáři ke kotvení svých loděk. Pozornost turistů přitahuje hlavně malý most Potami, který vede přes řeku a nabízí krásný pohled na celé okolí. V blízkosti mostu se nacházejí také tři taverny (Riverside, Bridge, Cheeky face) podávající skvělá řecká i mezinárodní jídla a také malý obchod se suvenýry.

Pokud bychom od mostu pokračovali dál po hlavní třídě, dostali bychom se do malého přístavu, odkud denně jezdí trajekty k pevninskému Řecku, konkrétně do města Igoumenitsa. Čekání na spoj turistům zpříjemní hned tři taverny, které se kolem přístavu nalézají. I zde vaří jak jídla typicky řecká, tak i kuchyň mezinárodní. Nalezneme tu několik apartmánů, soustředěných nedaleko od sebe, takže ani ubytování by zde nemělo být problémem.

K letovisku Lefkimi patří také dvě malé pláže Bouka a Alykes. Obě jsou písčité, dostupné autem a vybavené několika lehátky se slunečníky. Bouka patří mezi menší a klidnější pláže, naleznete tu ale i bar nebo hřiště na plážový volejbal. Nejsnáze se k ní dostanete tak, že od mostu Potami půjdete stále podél řeky asi 2 km až k ústí do moře, kde zároveň začíná pláž. Voda je zde čistá, s pozvolným vstupem do moře.

K pláži Alykes dojdete naopak tak, že ještě před mostem Potami sledujete směrovku a po 4 km dorazíte k pláži. Je více turisticky vybavená. ale jen co se počtu restaurací a ubytování týče. Turistům jsou tu k dispozici tři taverny, bar a také několik apartmánů. Moře vyniká svoji čistotou, plusem je i snadný přístup do vody. Nachází se tu také malý přístav pro čluny a dřevěné molo, odkud se dá bezpečně skákat do vody.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Petros, Kavos, Perivoli

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám