Greece

Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Acharavi - ostrov Korfu

Acharavi

Jedno z nejznámějších a největších letovisek na ostrově Korfu leží na jeho severním pobřeží, cca 37 km severozápadně od hlavního města. Rozprostírá se podél nádherné 3 km dlouhé písečné pláže a turistům nabízí veškerý potřebný komfort.

Korfu, Acharavi na mapě Google maps

Zlatavý písek, křišťálově čistá voda, bujná zelená vegetace a olivové háje tvoří charakteristický vzhled zdejší krajiny, tolik typický pro Jónské ostrovy. Celkově je letovisko skvěle vybavené, vhodné pro všechny typy návštěvníků, jelikož si tu každý přijde na své. Návštěvníci pláže Acharavi jistě ocení příjemné a osvěžující koupání a možnost provozovat vodní sporty. Noční život je tu bujarý, skvělá hudba z barů a z diskoték tu hraje až do ranních hodin.

Podél hlavní silnice vede velká promenáda posetá různými obchody, restauracemi se skvělými jídly i půjčovnami automobilů a motocyklů. Můžete tak poznávat zdejší zajímavé okolí i na vlastní pěst. Nechybí tu bankomaty, ani lékárna, a ti, co se zajímají o místní kulturu a historii, mohou navštívit zdejší folklórní muzeum nebo zbytky lázní z doby, kdy tu vládli Římané.

Letovisku dominují dva moderní hotely Ionian Princess a Thinalos a také vodní park Hydropolis, který je velkým lákadlem pro turisty i z okolních letovisek. Nedaleko se nachází malebné letovisko Roda s výbornými rybími tavernami,

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám