Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Roda - ostrov Korfu

Roda

Roda je malé klidné letovisko, které se nachází na severním pobřeží Korfu, asi 40 kilometrů od hlavního města. Původně rybářská vesnička se pro svoji polohu a romantickou atmosféru stala v posledních letech vyhledávaným střediskem. Čas tu plyne pomalu a klidně, načerpat síly sem jezdí návštěvníci všech věkových kategorií.

Korfu, Roda na mapě Google maps

Na místní písečné pláži Roda je možné trávit celé dny. Odpočívat pod slunečníky, projít se promenádou lemovanou vzrostlými palmami, zahrát si volejbal, vyzkoušet paragliding nebo vodní lyžování, sledovat romantické západy slunce... Podél pobřeží se dá dojít až do malého přístavu s výletními lodičkami nebo až do 3 kilometry vzdáleného letoviska Acharavi, kde se nachází banka. Green busem lze zajet i do dalších letovisek na severu ostrova, např. do Sidari nebo Almyrosu.

V některé z místních taveren nebo restaurací na pobřeží lze ochutnat výtečné rybí speciality i tradiční řecké pokrmy, posedět nad drinkem nebo místním pivem - Corfu beer, Realbeer, Ionian beer – které se vyrábí v letovisku Arillas. Nejživěji je na hlavní ulici letoviska, která je lemována stánky s občerstvením, tavernami, bary, diskotékami a obchody s potravinami. Nachází se zde lékárna, ordinace lékaře, bankomat a půjčovny automobilů, motocyklů a kol. Díky rovinatému terénu je Roda velmi vhodným místem pro cykloturistiku.

Hned u příjezdu k hlavní pláži stojí největší a nejmodernější hotely v Rodě, Afroditi a Silver Beach. Kromě nich tu však nalezneme i mnoho menších ubytovacích zařízení, v podobě apartmánů vsazených do zdejší zelené přírody a kopcovité přírody.

Městečkem se proplétá malebná ulička, kterou se dá dojít až k malému kostelíku sv. Jiří. Kromě něj na Rodě najdete i pozůstatky dórského chrámu z 5. století př. n. l., který je zasvěcen bohu Apollónovi.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Spiridon, Agios Stefanos Acharavi (sever), Acharavi, Almiros

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám