Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Alonaki - ostrov Korfu

Alonaki

Pěkná, neorganizovaná písčito-oblázková pláž Alonaki leží v jihozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 28 km jihozápadně od hlavního města.

Korfu, Alonaki na mapě Google maps

Malý záliv s písčitou pláží, obklopený zelenými kopci, se nachází v letovisku Halikounas, poblíž nádherné písčité pláže Halikounas. Nedaleko se rozprostírá největší jezero Korission.

Pláž Alonaki je nevybavená, ale zato jako stvořená pro romantické koupání, např. při západu slunce. Nad ní stojí stejnojmenná taverna, kde vaří skvělá řecká a mezinárodní jídla. V okolí se nachází několik apartmánů a podél příjezdové cesty do letoviska i dvě další taverny.

Když se vydáme po této cestě směrem ven z letoviska, můžeme navštívit vinařství Livados na okraji vesnice a asi tak po 4 km dorazíme ke staré benátské pevnosti Gardiki, pocházející ze 13. století. Pevnost dříve sloužila jako pozorovatelna a ochrana před piráty. Poblíž pevnosti fungují dvě taverny, nabízející skvělá jídla a odpočinek.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Halikounas, Pláž Kanouli, Pláž Prasoudi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám