Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Kanouli - ostrov Korfu

Kanouli

Klidná, neorganizovaná písečná pláž Kanouli leží v jihozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 22 km jihozápadně od hlavního města.

Korfu, Kanouli na mapě Google maps

Kanouli je malá a nevybavená, ale za to malebná a klidná pláž. Budete-li ji chtít navštívit, musíte sjet z hlavní silnice směrem na Halikounas na vedlejší kamenitou cestu a ke konci sejít dřevěné schůdky přímo na pobřeží. Vhodná především pro ty, jež mají rádi samotu, popř. nahotu, protože pláž je málo navštěvovaná. Tvoří jí jemný písek a křišťálově čistá voda.

Název Kanouli není oficiální, říká se jí tak podle toho, že nad ní stojí apartmán stejného jména. Okolo ní se rozprostírá kopcovitý terén porostlý zelenou přírodou a olivovníky. V okolí pláže se nachází několik malých soukromých apartmánů. Kromě nich tu však nic víc není, ani taverna, ani obchod.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Alonaki, Pláž Halikounas, Pláž Paramonas (Paramones), Pláž Prasoudi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám