Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Alikes (Alykes Potamos)

Pláž Alikes (Alykes Potamos) - ostrov Korfu

Alikes (Alykes Potamos)

Dlouhá písčitá až písčito-oblázková pláž Alikes (známá také jako Alykes Potamos) leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 4 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Alikes (Alykes Potamos) na mapě Google maps

Pláž Alykes Potamos je poměrně úzká, převážně písčitá pláž s několika lehátky a slunečníky. Moře je v této oblasti krásně čisté a klidné se snadným přístupem. Za svoji čistotu získala pláž i ocenění modré vlajky EU. Přes den si tu lze pronajmout šlapadlo a zpříjemnit si tak pobyt na pláži.

Pláž se nachází v oblasti hotelu Family Life a je využívána hlavně návštěvníky tohoto hotelu. Nedaleko odtud přes silnici stojí supermarket a několik taveren nabízejících různé druhy řeckých i mezinárodních jídel. Ubytování v letovisku Alikes má tu výhodu, že se nachází v nepřelidněné oblasti, a přesto je to odtud do Kerkyry co by kamenem dohodil.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Gouvia, Pláž Kommeno, Pláž Kontokali, Pláž Limanaki

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám