Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Arkoudila (Arkoudillas)

Pláž Arkoudila (Arkoudillas) - ostrov Korfu

Arcoudilas

Arkoudila (Arkoudillas)

Odlehlá písečná pláž Arkoudila (také Arkoudillas) leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, na samém jižním cípu ostrova. Nachází se cca 50 km jihovýchodně od hlavního města.

Korfu, Arkoudila (Arkoudillas) na mapě Google maps

Arkoudila je menší a klidná pláž, nebývá přeplněná lidmi. Tvoří ji jemný písek a obklopují ji strmé útesy. Je vybavená několika lehátky se slunečníky, o které se starají pracovníci zdejšího malého baru.

Pláž je trochu skrytá před veřejností, protože je hůře přístupná. Většinou se k ní turisté dostanou tak, že se vydají nahoru na vrcholek Arcoudilas k bývalému klášteru zasvěcenému Panně Marii. Z kláštera dnes již bohužel zbyly jen ruiny, ale místo poskytuje nádherný výhled po okolí. A když se při sestupu dolů nevydají návštěvníci zpět do letoviska Kavos, ale zamíří přímo dolů k pobřeží, dojdou na pláž Arkoudillas.

Je to pláž, kde se dá najít příjemné soukromí, užít si skvělého plavání a šnorchlování a udělat pár skvělých fotek. Nebo si můžete jen tak pospat na lehátku.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Petros, Pláž Gardeno, Pláž Kavos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám