Greece

Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Gardeno - ostrov Korfu

Gardenos

Gardeno

Dlouhá a překrásná písečná pláž Gardeno leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, cca 40 km jižně od hlavního města. Gardeno patří mezi klidnější pláže, avšak dobře turisticky vybavené.

Korfu, Gardeno na mapě Google maps

Klidná atmosféra, zelené kopce a útesy, jemný písek a křišťálově čistá voda... tak by se dalo místo jednoduše charakterizovat několika slovy. Pláž je vybavená lehátky a slunečníky, poskytující klid a pohodlí. Přístup do moře je snadný, a tedy vhodný pro rodiny s dětmi a starší páry. Ostatní návštěvníci mohou zase vyzkoušet windsurfing, který se tu přes den provozuje.

Pláž je dostupná autem, cesta sem vede přes vesnice Perivoli, Vitalades a Gardenos. Pláž je dlouhá skoro 2 km, ohraničená mohutnými útesy. Pokud se vydáme dál podél pláže, najdeme tu dostatek soukromí. Při východu a západu slunce je na pláž krásný pohled, který každodenně přitahuje mnoho lidí.

Hned u příchodu na pláž fungují čtyři taverny Bebis, Meltemi, Julia a Baratos, kde vaří skvělá řecká i mezinárodní jídla. V malém obchodě se smíšeným zbožím zakoupíte základní potřeby. Směrem od pláže dál do vnitrozemí se nachází velké množství velkých i menších apartmánů, nabízejících svým návštěvníkům skvělé pohodlí a komfort.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám