Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Bouka (Lefkimmi)

Pláž Bouka (Lefkimmi) - ostrov Korfu

Bouka (Lefkimmi)

Krásná písečná pláž Bouka (známá také pod jménem Lefkimmi) leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, na jeho východním pobřeží. Nachází se cca 46 km jihovýchodně od hlavního města.

Korfu, Bouka (Lefkimmi) na mapě Google maps

Pláž patří mezi menší a klidnější, částečně je i organizovaná. Je vybavena několika lehátky se slunečníky, jedním barem a hřištěm na plážový volejbal. Písek je tu krásně hřejivý a jemný, voda čistá a vstup do moře pozvolný. To vše ocení zejména rodiny s dětmi a starší páry.

Pláž Bouka tvoří součást letoviska Lefkimi, druhého největšího města ostrova, které leží spíše ve vnitrozemí. Městečkem Lefkimi protéká řeka Potami a zdobí ji stejnojmenný most Potami. Nejsnáze se k pláži Bouka dostanete tak, že od mostu Potami půjdete stále dál podél řeky asi 2 km až k ústí do moře, kde zároveň tato pláž začíná. Pláž je dostupná i autem.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Petros, Pláž Alykes (Lefkimmi), Pláž Kavos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám