Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Alykes (Lefkimmi)

Pláž Alykes (Lefkimmi) - ostrov Korfu

Alykes (Lefkimmi)

Krásná písčito-oblázková pláž Alykes (zvaná též Lefkimmi) leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, na jeho východním pobřeží. Vzdálenost pláže od hlavního města je cca 44 km.

Korfu, Alykes (Lefkimmi) na mapě Google maps

Pláž Alykes patří k menším a klidnějším plážím. Nachází se nedaleko centra města Lefkimi, obklopená zelenou přírodou se spoustou olivovníků. Moře je v této oblasti čisté, se snadným přístupem do vody. Funguje tu také malý přístav pro čluny a dřevěné molo, odkud se dá bezpečně skákat do vody.

Turisté mohou využít zdejší bar a tři taverny, které nabízejí skvělá řecká i mezinárodní jídla. Několik lehátek se slunečníky umožňuje nerušený relax na sluníčku a k ubytování tu slouží i několik apartmánů.

Z městečka Lefkimi se k ní nejsnáze dostanete tak, že ještě před mostem Potami sledujete směrovku a po 4 km dorazíte k pláži.

 

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Petros, Pláž Bouka (Lefkimmi), Pláž Petriti

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám