Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Boukari - ostrov Korfu

Boukari

Pěkná a klidná oblázková pláž Boukari leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Korfu, cca 26 km jižně od hlavního města.

Korfu, Boukari na mapě Google maps

Pláž Boukari je součástí malé rybářské vesničky, obklopené zelenou kopcovitou krajinou s cypřiši a olivovými háji, kam se lze uchýlit ke krátké i delší procházce. To hlavní z letoviska se však odehrává u malého přístavu, kde kotví rybářské loďky a čluny. Hned vedle přístavu se nacházejí tři malé taverny Pontamaki, Mpoukaris a Kalami, nabízející skvělá tradiční i mezinárodní jídla, bohatá především na ryby a mořské plody.

Boukari je malá pláž, tvořená převážně oblázky a občas i pískem. Omývá ji čistá, křišťálově modrá voda, lákající ke koupání. Příjemně si odpočnout můžete na lehátkách se slunečníky. Z malého baru si k tomu můžete objednat nějaký osvěžující nápoj nebo něco malého k zakousnutí. Díky snadnému přístupu do vody je vhodná i pro rodiny s dětmi a starší páry.

Podél hlavní silnice a pláže se nacházejí dva malé hotely Helios a Penelopa a několik menších apartmánů, které svým návštěvníkům poskytují maximální komfort a pohodlí.

V Boukari se nám dostane klidu, čistého moře, rybích specialit a zelené přírody, což je velmi lákavá kombinace, např. pro zamilované páry.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Ioannis Peristeron, Pláž Messonghi, Pláž Moraitika, Pláž Petriti

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám