Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Moraitika - ostrov Korfu

Moraitika

Pěkná, mezi turisty velmi oblíbená písečná pláž Moraitika leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Korfu, cca 21 km jižně od hlavního města.

Korfu, Moraitika na mapě Google maps

Pláž náleží ke stejnojmennému letovisku Moraitika, které je vyhlášené svým výborným turistickým zázemím, ať už se jedná o ubytovací kapacity, výbornou řeckou kuchyni i zábavu. Mnoho turistů sem míří i kvůli této nádherné pláži.

Pláž Moraitika je převážně písčitá, místy až oblázková. Moře, které omývá její břehy, září svojí čistotou a smaragdovou barvou a láká tak turisty, aby kromě plavání a šnorchlování zkusili i jiné vodní sporty. Oblíbené jsou tu zejména vodní lyžování či parasailing. Můžete si tu také vypůjčit člun a doplout například na některou ze sousedních pláží Messonghi nebo Agios Ioannis Peristeron.

Turistům je zde k dispozici velké množství lehátek se slunečníky, plážový bar a jednoduché občerstvení. Podél pláže a pak i směrem do letoviska najdete několik výborných taveren (Stavros, Bella Vista, Margarita, Golden Beach atd.), podávajících skvělá řecká i mezinárodní jídla. Díky snadnému vstupu do vody si to tu užijí i děti a starší lidé.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Ioannis Peristeron, Pláž Benitses, Pláž Boukari, Pláž Messonghi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám