Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Messonghi - ostrov Korfu

Messonghi

Krásná písčito-oblázková pláž Messonghi leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 22 km jižně od hlavního města.

Korfu, Messonghi na mapě Google maps

Pláž tvoří součást oblíbeného turistického střediska Messonghi (Mesoggi), které svým návštěvníkům nabízí vše potřebné... od velkých hotelů komplexů přes útulné taverny a živé bary až po malé obchůdky a půjčovny.

Pláž Messonghi je převážně oblázková, místy i písčitá, s velkým množstvím slunečníků a lehátek, na kterých se denně opalují a relaxují davy turistů. Zdejší břehy omývá křišťálově čistá voda, návštěvníci se tak nechají lehce zlákat ke koupání, šnorchlování a jiným vodním hrátkám. Díky snadnému přístupu do moře tu vidíte i hrající si děti.

Přes den se tu dají provozovat nejrůznější vodní sporty, jako např. vodní lyžování či parasailing. Funguje zde i půjčovna člunů, můžete se tak vydat na průzkum po okolí, například na sousední pláže Moraitika nebo Boukari. Podél pláže a dále směrem do centra letoviska se nachází mnoho příjemných taveren a v noci místo ožívá díky světlům a hudbě z barů.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Ioannis Peristeron, Pláž Boukari, Pláž Moraitika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám