Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Issos - ostrov Korfu

Issos

Dlouhá písečná pláž Issos leží v jihozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 32 km jižně od hlavního města. Oblast je známá svými dobrými povětrnostními podmínkami pro adrenalinové vodní sporty.

Korfu, Issos na mapě Google maps

Krásná pláž s jemným pískem sousedí na jihu s velkým letoviskem Agios Georgios a na severu s největším sladkovodním jezerem Korission. Jezero představuje 6000 akrů obrovský biotop mnoha zvířat, především různých tažných ptáků, kteří se tu pravidelně zastavují při své cestě z Evropy do Afriky.

Pláž má pouštní ráz, avšak jen do chvíle, než si všimneme azurového, čistého moře, které láká ke koupání a vodním hrátkám. V pozadí pláže se nachází zelená příroda s několika vyvýšeninami, kam se lze vydat na malý pěší výlet. Přímo na pláži funguje bar se skvělými osvěžujícími nápoji. Bar provozuje i plážový servis s lehátky a slunečníky, takže se tu lze oddávat příjemnému relaxování a odpočinku.

Turisté sem často míří i za vodními sporty, především windsurfingem a kitesurfingem. Díky příznivým větrům je to jedno z nejlepších míst na Korfu k provozování těchto sportů.

Cesta na pláž Issos vede přes malou vesnici Linia. Podél cesty jsou dvě taverny, kde se dá dobře najíst, k výběru tu mají skvělá řecká i mezinárodní jídla. Milovníci koní určitě ocení i zdejší jezdecký klub Dimitris, díky kterému lze na zdejší okolí pohlédnout z koňského hřbetu.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios Argyradon, Pláž Halikounas, Pláž Marathias, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám