Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Ipsos - ostrov Korfu

Ipsos

Oblázková pláž Ipsos leží na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 15 km severozápadně od hlavního města. Pláž Ipsos je dlouhá více jak 1 km, na druhou stranu je ale poměrně úzká.

Korfu, Ipsos na mapě Google maps

Povrch pláže tvoří především oblázky a kamínky, místy najdete ale i více písčitá místa. Voda je v této oblasti krásně čistá, se snadným přístupem do moře, příjemná ke koupání a šnorchlování. Díky své čistotě a vybavenosti získala pláž Ipsos i ocenění modré vlajky EU.

Pláž je součástí stejnojmenného letoviska Ipsos a rozprostírá se podél zdejší silnice. Občerstvit se můžete v místních výborných tavernách a barech nebo si jen tak odpočinout na lehátkách ve stínu pod slunečníky. K dispozici jsou tu také sprchy a převlékárny. Aktivnější turisté jistě ocení i nabídku vodních sportů (jízda na vodních lyžích, na člunu, na šlapadlech ad.).

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Barbati, Pláž Danilia (Dafnila), Pláž Dassia, Pláž Pirgi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám