Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Kanoni (Kerkyra)

Pláž Kanoni (Kerkyra) - ostrov Korfu

Kanoni (Kerkyra)

Pěkná písečná pláž Kanoni (Kerkyra) leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 4 km jižně od hlavního města.

Korfu, Kanoni (Kerkyra) na mapě Google maps

Pláž Kanoni je součástí pěkného a moderního letoviska Kanoni (Kerkyra), nacházejícího se na stejnojmenném poloostrově. Své jméno si oblast Kanoni vysloužila díky tomu, že tu bylo v době napoleonských válek rozmístěno velké množství kanónů (neboli děl). Některé z nich se tu dochovaly dodnes.

Pláž Kanoni je menší, ale příjemná pláž pokrytá hrubým pískem. Známá je především tím, že jsou z ní vidět dva významné turistické cíle ostrova Korfu. Jednou z nejznámějších památek na Korfu je ženský klášter Vlacherna, jehož stavba se datuje do 17. století. Klášter stojí na malém ostrůvku, který s pevninou spojuje malá hráz. Na dohled odtud leží v moři další místní zajímavost, tzv. Myší ostrov (protože svým tvarem připomíná z dálky myš). Podle starořeckých pověstí je ostrůvek loď krále Odyssea, kterou bůh moří Poseidon proměnil v kámen. Na ostrůvku stojí malý byzantský kostelík z 11. století.

V blízkosti letoviska Kanoni naleznete několik malých, spíše oblázkových pláží. Toužíte-li ale po pořádném koupání a nabídce adrenalinových vodních sportů, zkuste spíše například pláž Benitses, která leží jižním směrem odsud.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Limanaki, Pláž Perama

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám