Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Perama - ostrov Korfu

Perama

Menší písčito-oblázková pláž Perama leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 9 km jižně od hlavního města Korfu (Kerkyra).

Korfu, Perama na mapě Google maps

Pláž tvoří součást malého turistického letoviska Perama, de facto uměle vytvořené vesničky kolem tří větších hotelů. Pláž Perama je jedinou typickou a přirozenou pláží v této oblasti. Okolní "pláže" jsou vybetované plošiny s upraveným přístupem do vody.

Povrch pláže Perama tvoří směs písku a oblázků. Turisté tu mohou využít lehátka se slunečníky, malý bar i volejbalové hřiště. Voda je v této oblasti čistá, smaragdově zářící a se snadným vstupem do moře.

Přes den je zde možnost vypůjčit si i motorový člun a udělat si například výlet k Myššímu ostrovu, který je odtud co by kamenem dohodil a na kterém se dá navštívit malebný kostelík. Na dohled od Myšího ostrova se nachází další malý ostrůvek s klášterem Vlacherna, jedno z nejfotografovanějších míst na ostrově Korfu.

V blízkosti pláže a letoviska se nachází také mezinárodní letiště ostrova, skvělým zážitkem je proto i pozorování přistávacích a startujících letadel.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Benitses, Pláž Kanoni (Kerkyra)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám