Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Paramonas (Paramones)

Pláž Paramonas (Paramones) - ostrov Korfu

Paramonas (Paramones)

Krásná písečná pláž Paramonas (nebo Paramones) leží na jihozápadním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 25 km jihozápadně od hlavního města.

Korfu, Paramonas (Paramones) na mapě Google maps

Pláž Paramonas je omývaná křišťálově čistou vodou a získala i ocenění tzv. modré vlajky EU za čistotu. Obklopují jí zelené kopce s hustou vegetací, které tvoří přirozenou hranici pláže a kam se lze vydat na procházku, zakončenou třeba piknikem.

Pláž je dostupná autem, vybavená několika lehátky se slunečníky a přes den si tu lze vypůjčit člun a zkoumat okolní pláže a zátoky nebo se jen prohánět po moři. Přímo u pláže se nacházejí dvě taverny Sunset a Plori, kde připravují skvělá řecká a mezinárodní jídla a nápoje.

Přilehlému letovisku dominuje 3-hvězdičkový hotel Paramonas a poměrně dost malých apartmánů a pensionů, které poskytují příjemný komfort a pohodlí.

Nedaleko se rozprostírá větší letovisko Agios Gordios se stejnojmennou pláží.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Gordis, Pláž Alonaki, Pláž Kanouli, Pláž Prasoudi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám