Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Chalikounas

Chalikounas - ostrov Korfu

Přímořské letovisko Chalikounas leží v jihozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 30 km jižně od hlavního města Kerkyra. Známé je především u milovníků vodních sportů, a to pro svoji dlouhou písčitou pláž a dobré vlny.

Korfu, Chalikounas na mapě Google maps

Letovisko samo o sobě není příliš zasažené turismem. Nachází se tu jen několik apartmánů a asi tři taverny, kde nabízejí skvělá řecká i mezinárodní jídla a nápoje. Přesto je Chalikounas hojně navštěvován projíždějícími turisty, kteří směřují do různých letovisek. Není divu. Místo je velmi krásné. Celkově budí dojem, jako bychom se nacházeli na poušti.

Míří sem také vyznavači windsurfingu a kitesurfingu, kteří si oblíbili zdejší nádhernou pláž Halikounas. Jedná se ve skutečnosti o dlouhý písčitý pruh pobřeží, na jedné straně ohraničený mořem a na druhé straně jezerem Korission.

Letovisko Chalikounas bychom vám tak doporučili jako zajímavý tip na výlet. Kromě největšího jezera na ostrově můžete navštívit i nedalekou starou benátskou pevnost Gardiki pocházející ze 13. století, která v minulosti sloužila jako pozorovatelna a ochrana před piráty.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Georgios Argyradon, Agios Mattheos, Kato Spileo, Messonghi (Mesoggi), Moraitika

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám