Letoviska ostrova Kos

Hlavní strana -Kos -Letoviska -Antimachia

Antimachia - ostrov Kos

Antimachia

Letovisko Antimachia se nachází v jihozápadní části vnitrozemí řeckého ostrova Kos, v blízkosti místního letiště. Jeho vzdálenost od hlavního města je asi 23 km. Letovisko tvoří tradiční řecká vesnice Antimachia, která turisty láká především svoji atmosférou a historickými památkami.

Kos, Antimachia na mapě Google maps

Vesnice Antimachia a starý větrný mlýn

Antimachia leží na náhorní plošině, zasazená do krásné přírody. Starobylá vesnička své návštěvníky okouzluje malebnými čtvrtěmi a tradičními domky, hlavním symbolem Antimachie však zůstávají staré větrné mlýny. Stojí tu poslední funčkní větrný mlýn tohoto typu na ostrově. Mlýn se nachází uprostřed městečka a jeho personál vám rád za malé vstupné ukáže, jak celý mechanismus mlýna funguje. I dnes je schopen namlít až 800 kg mouky za den. V přilehlém obchůdku můžete ochutnat i zakoupit různé sušenky upečené ze zde namleté mouky.

Obyvatelé vesnice se věnují především zemědělství a přes letní sezonu cestovnímu ruchu. Možnosti ubytování jsou k dispozici jak v samotné vesnice, tak i v jejím okolí. Určitě si také zajděte do některé z taveren se skvělou kuchyní z čerstvě ulovených ryb. Letovisko Antimachia leží sice ve vnitrozemí ostrova, ale je vzdáleno pouhé 4 km od oblíbeného letoviska Mastichari a stejnojmenné pláže. Vyrazíte-li na opačnou stranu, na jižním pobřeží ostrova se rozprostírá letovisko Kardamena s několika pěknými plážemi.

Antimachia je dobře dostupná, leží na hlavní silnici. Lze využít místní autobusovou dopravu (pravidelný spoj Kos - Antimachia - Mastichari), taxi nebo si zapůjčit automobil. Z blízkého přístavu Mastichari každodenně odplouvá několik lodí.

Pevnost Antimachia

Oblasti dominuje hrad Antimachia, nachází se hned nad vesnicí a nabízí překrásný výhled na celý ostrov Kos. Pevnost pochází ze 14. století a byla vystavěna rytíři řádu sv. Jana, kteří v té době ovládali moc nad ostrovem. Uchvátí vás především jeho impozantní vnější zdi, ty se velmi dobře zachovaly dodnes.

Kromě obvodových zdí se dochovaly také dva benátské kostely. Vedle pevnosti stojí kostel Agia Paraskevi z 18. století a kostel Agios Nikolaos ze 16. století.

Antimachia a kulturní slavnosti

Antimachia je také známá pro svoji hudební a taneční tradici. Říká se, že zde žijí jedni z nejlepších hudebníků v celém Řecku.

Během svátku Nanebevzetí Panny Marie (15. srpna) si můžete užít tradiční atmosféru řeckých slavností. Vrcholem všech festivalů je "Giorti tou Meliou" (Honey Festival), který se koná koncem srpna, a kromě úžasných ukázek tance a zpěvu budete mít možnost ochutnat velmi dobrý med z oblasti a různé dobroty z něj vyráběné. Počátkem září zde probíhá Festival vína zaměřený na degustaci tohoto lahodného moku, opět místního.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Kardamena, Mastichari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám