Letoviska ostrova Kos

Hlavní strana -Kos -Letoviska -Agios Fokas

Agios Fokas - ostrov Kos

Agios Fokas

Agios Fokas je menší, klidné letovisko nacházející se ve východní části ostrova Kos, cca 6 km jižně od letoviska Psalidi a cca 8 km od hlavního města.

Kos, Agios Fokas na mapě Google maps

Pláže u Agios Fokas

Pláž v Agios Fokas tvoří bílý i černý písek a oblázky. Pro pohodlí návštěvníků jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky. Moře je krásně čisté a průzračné, lákající ke koupání a šnorchlování. Využít můžete i nabídky vodních sportů nebo hřiště na plážový volejbal. Díky dobrému povětří je místo vyhledávané také surfaři.

Za zmínku stojí určitě nedaleká pláž s termálními prameny Empros Thermes a s přírodním bazénem, který je tvořený kameny. Voda tu dosahuje kolem 45 °C a podle mnohých má léčivou sílu. Návštěva termálních lázní je určitě zajímavým tipem na výlet.

Turistické středisko Agios Fokas

Podél pláže Agios Fokas najdete několik hotelů a apartmánů, střídajících se s výbornými tavernami, klidnými kavárnami a obchody se suvenýry a základními potřebami. Zdejší restaurace a taverny nabízí mnoho pokrmů z ryb, tradiční řecké pokrmy i mezinárodní jídla.

Noční život se odehrává hlavně v nedalekém hlavním městě Kos. Dá se tu pronajmout automobil, motorka nebo kolo. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové spoje a vozidla taxislužby.

Letovisko Agios Fokas leží téměř na dohled od turecké pevniny. Můžete tak využít její blízkosti a během své dovolené navštívit dvě země!

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Psalidi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám