Pláže na ostrově Kos

Pláž Kefalos - ostrov Kos

Kefalos

Dlouhá písečná pláž Kefalos se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Kos, cca 40 km jihozápadně od hlavního města.

Kos, Kefalos na mapě Google maps

Pláž leží ve stejnojmenném zálivu Kefalos, jehož vody patří k těm nejchladnějším na ostrově Kos. Díky tomu, že je moře v této oblasti studenější, je ale krásně čisté a bohaté i na podmořský život. Při plavání můžete vidět hejna malých rybiček. Okolní skály také pláž chrání proti větru.

K vybavenosti pláže patří lehátka a slunečníky, místní provozovatelé nabízejí i množství vodních sportů. Pláž Kefalos je obklopena větším množstvím zeleně, můžete tak využít i přirozeného stínu místní vegetace.

Podél nábřeží se nachází spousta taveren nabízejících rybí speciality i kaváren s krásným výhledem na moře. Pláž je dobře dostupná, kvůli hornatému pobřeží je ale většina příjezdových cest k zálivu hodně strmá. Záliv Kefalos s nejznámějšími plážemi Kamari, Kefalos, Kampos a Agios Stefanos patří mezi nejfotografovanější místa na ostrově Kos.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Stefanos, Pláž Camel, Pláž Kamari

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám