Pláže na ostrově Kos

Pláž Kamari - ostrov Kos

Kamari

Nádherná písčito-oblázková pláž Kamari leží na jihozápadním břehu řeckého ostrova, v zálivu Kefalos. Její vzdálenost od hlavního města Kos je asi 41 km.

Kos, Kamari na mapě Google maps

Pláž Kamari je klidná, organizovaná pláž, vybavená lehátky a slunečníky (k pronájmu). Díky své délce 5 km však nebývá přelidněná, návštěvníci si pochvalují dostatek prostoru, který jim nabízí. Pláž má pozvolný vstup do moře a je tak oblíbená i u rodin s dětmi. Na některých místech mohou však překvapit strmé oblázkové břehy, které činí výstup z moře obtížnější.

Na pláži najdeme směs písku a oblázků. Pokud chcete více písčitou pláž, jděte na její levou, východní část, směrem k pláži Agios Stefanos. Pravá strana pláže je naopak považována za krásnější, a to díky skalám, které se nad ní vypínají. Kamari láká především svojí křišťálově čistou vodou. Říká se však, že voda v této oblasti patří k nejchladnějším v Řecku. V horkých letních dnech tak může být příjemným osvěžením. Oblast kolem Kamari je vyhledávaná i vyznavači šnorchlování, protože ve vodě plave spousta malých rybiček. 

Celý poloostrov Kefalos je poznamenaný vulkanickou činností a tomu odpovídá i charakter krajiny, okolí pláže je proto spíše skalnaté a vegetace zde roste méně. V blízkosti se nachází malý přístav pro jachty a rybářské lodě. Určitě navštivte některou z místních taveren, kde zpracovávají čerstvé ryby a jiné mořské plody. Podél pláže naleznete také několik barů i menších obchůdků.

V přilehlém letovisku Kamari si lze zajistit ubytování v podobě hotelů i apartmánů. Pláž Kamari bývá poměrně klidná a prázdná, k turisticky rušnějším místům patří přilehlé pláže Kefalos a Agios Stefanos, kde si lze zkusit např. i vodní sporty.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kefalos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám