Pláže na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Pláže -Limnionas

Pláž Limnionas - ostrov Kos

Limnionas

Klidná a atraktivní písečná pláž Limnionas leží na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Kos. Najdeme ji na opačném konci ostrova než hlavní město, dělí je tak vzdálenost cca 42 km.

Kos, Limnionas na mapě Google maps

Limnionas je tichá a odlehlá pláž se zlatým pískem a křišťálově čistou vodou, kde si můžete nerušeně užívat řeckého sluníčka. Návštěvníci mohou využít základní vybavení pláže v podobě několika lehátek se slunečníky a nad pláží se nachází i pěkná menší taverna. Součástí zálivu je přístavní molo a díky rybářům tu jsou k dostání čerstvé ryby, kterými zásobují i zdejší tavernu.

Skály vytvářejí kolem zálivu přirozenou ochranu před silným větrem, a proto v případě nepříznivého počasí bývá i útočištěm pro malé rybářské a turistické lodě. Malá zátoka Limnionas leží asi 5 km severně od vesnice Kefalos. Přístup na pláž je snadný, dostanete se sem po silnici autem nebo motorkou.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám