Pláže na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Pláže -Psilos Gremos

Pláž Psilos Gremos - ostrov Kos

Psili Gremos, Markos Beach

Psilos Gremos

Krásná písečná pláž Psilos Gremos, známá také jako Markos Beach, leží v jihozápadní části řeckého ostrova Kos. Je klidnější, odlehlá od větších turistických středisek ostrova a její vzdálenost od hlavního města činí cca 33 km.

Kos, Psilos Gremos na mapě Google maps

Psilos Gremos se nachází v zálivu Kefalos a pro pláže na této straně ostrova je charakteristická nejen křišťálově čistá barva moře a jemný světlý písek, ale zejména prudké klesání z hlavní silnice směrem dolů k pobřeží. Však také název pláže znamená v překladu "vysoký útes".

Psilos Gremos je poměrně velká pláž, která je pouze zčásti organizovaná, vybavená lehátky a slunečníky i občerstvením. Zbylá část pláže je ponechána volná, každý si zde může nalézt svoje místečko a v klidu si relaxovat. Místo také vyhledávají sportovní nadšenci, protože zde funguje několik center vodních sportů.

Pláž tedy disponuje spíše základním turistickým vybavením, více možností nakupování a ubytování naleznete např. v nedalekém letovisku Kefalos.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Lagades, Pláž Paradise, Pláž Polemi (Exotic, Magic)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám