Letoviska ostrova Rhodos

Haraki - ostrov Rhodos

Haraki

Haraki je menší, ale o to kouzelnější přímořské letovisko, které se nachází na východním pobřeží ostrova Rhodos, zhruba 36 km jihozápadně od hlavního města Rhodos. Jeho hlavním lákadlem je příjemná a prostorná písečná pláž.

Rhodos, Haraki na mapě Google maps

Charakteristika letoviska Haraki

Vesnička Haraki (někdy také Charaki) se rozprostírá na břehu zátoky a po celé její délce ji lemuje krásná kolonáda. Zde zaplesají především romantické duše, protože z kolonády se vám otevírá opravdu krásný pohled – na jedné straně průzračně modré moře s širokou pláží a na druhé straně nižší apartmány, často s tavernou či barem v přízemí a ubytováním v patře.

Charakter poklidného prázdninového letoviska nenarušují žádné velké hotely, k ubytování tu slouží rodinné penziony nebo jednotlivé apartmány a pokoje k pronájmu. A nenechte se zaskočit tím, že letovisko na první pohled nevypadá vůbec tak malebně jako z fotografií. Přijíždíte sem totiž jakoby „zezadu“ a nejprve tak vidíte políčka a zadní strany jednotlivých domů. Teprve až přejedete první pás staveb, otevře se vám samotná obec a to nejhezčí na vás poté čeká na břehu zátoky.

Pláž Haraki

Zátoka nabízí turistům cca 250 m dlouhou písečnou pláž, místy pokrytou i jemnými kamínky. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky a díky přímořské kolonádě máte v dosahu veškeré turistické zázemí.

Jen nedaleko odtud se nachází také krásná pláž Agia Agatha, která určitě stojí za návštěvu.

Tipy na výlety v okolí Haraki

Dominantou letoviska a oblíbeným cílem turistických výletů je zřícenina johanitského hradu Feraklos, vypínající se na kopci nad zálivem.

Doporučit můžeme také návštěvu původní vesničky Lindos s akropolí, která je zapsána na seznam památek UNESCO (letovisko Lindos je odtud vzdáleno cca 13 km jižním směrem).

Pro koho je středisko Haraki vhodné?

Do střediska Haraki nemíří davy turistů, a to si tak dokáže i nadále zachovat svou klidnější a rodinnou atmosféru. Zdejší klid, příjemní lidé a krásná pláž jsou hlavními znaky tohoto letoviska. Taverny také nabízejí spoustu řeckých specialit a na výběr bývají i nejrůznější dary moře.

V Haraki tak budou spokojeni ti, kteří si chtějí především odpočinout od ruchu a hluku všedních dnů. Hledáte-li ale spíše rušnější noční život a diskotéky, podívejte se na oblíbená rhodská letoviska Faliraki nebo Kolymbia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Archangelos, Kalathos, Malona, Massari, Stegna

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám