Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Haraki - ostrov Rhodos

Haraki

Haraki je menší, ale o to kouzelnější letovisko, které najdete na východním pobřeží ostrova Rhodos, přibližně v polovině jeho délky. Pár kilometrů od něj se nachází turisticky známé středisko Lindos.

Rhodos, Haraki na mapě Google maps

Haraki - zajímavosti a pláže

Haraki se rozprostírá na břehu zátoky, jejíž celou délku lemuje kolonáda. Při korzování po ní zaplesají hlavně romantické duše, protože se vám naskytne krásný pohled – na jedné straně modravé řecké moře s širokou pláží a na druhé straně nižší apartmány, často s tavernou či barem v přízemí a ubytováním v patře.

Zátoka nabízí turistům cca 250 m dlouhou písečnou pláž, místy s jemnými kamínky. Kousek odtud se nachází krásná pláž Agia Agatha, která určitě stojí za návštěvu. Dalším turistickým cílem může být zřícenina johanitského hradu Feraklos, která se vypíná na kopci nad zálivem.

Pro koho je středisko Haraki vhodné?

Do letoviska Haraki nemíří davy turistů, nenajdete ho ani v nabídce všech cestovních kanceláří prodávajících zájezdy do Řecka, což je ale také možná důvodem pro to, proč si uchovává svou klidnější a rodinnou atmosféru. Taverny nabízejí spoustu řeckých specialit. Hledáte-li ale spíše rušnější život a diskotéky, zamiřte radši do letovisek Faliraki nebo Kolymbia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Archangelos, Kalathos, Kolymbia, Lindos, Malona, Massari, Pilonas (Pylona), Stegna

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám