Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Haraki (Charaki)

Pláž Haraki (Charaki) - ostrov Rhodos

Haraki (Charaki)

Poklidná, písečná (až písčito-oblázková) pláž Haraki leží na východním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, zhruba 36 km jihozápadně od hlavního města Rhodos. Pláž je lemována nádhernou přímořskou kolonádou.

Rhodos, Haraki (Charaki) na mapě Google maps

Pláž Haraki (či Charaki) tvoří součást stejnojmenného prázdninového letoviska Haraki a de facto je hlavním místem, kde se odehrává místní společenský život. Vesnička Haraki je totiž umístěna v prostorné zátoce, jejíž břehy a písčité pobřeží kopíruje typická přímořská promenáda. Procházíte-li se promenádou, po jedné ruce tak máte dlouhou, písečnou pláž a blankytně modré moře a po druhé ruce řadu domečků, penzionů a apartmánů, jejichž přízemní patra slouží často jako nejrůznější obchůdky, taverny a bary. Turistické zázemí pláže je tak výborné.

Pláž Haraki je převážně písčitá, místy je pokryta i jemnými oblázky i kamínky. Pláž je poměrně prostorná, vybavená lehátky a slunečníky, na kterých uvidíte jak starší páry, tak i mladé rodiny s dětmi. Pláž patří totiž ke klidným a mezi malými kamínky se tu dají nalézt i mušličky, což mají děti velice rády. Výhodou je také pozvolný vstup do moře.

Dominantou oblasti je kopec, na kterém se vypíná zřícenina johanitského hradu Feraklos. Lenošení na pláži si tak můžete zpestřit i zajímavým pěším výletem a vystoupit na jeho vrchol. Z hradeb zříceniny se vám naskytne krásný pohled do okolí i na sousední pláž Agia Agatha, která je tradičně hodnocena jako jedna z nejkrásnějších pláží ostrova Rhodos.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Kalathos, Pláž Massari

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám