Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Agathi (Agia Agatha)

Pláž Agathi (Agia Agatha) - ostrov Rhodos

Agathi (Agia Agatha)

Oblíbená písečná pláž Agathi (nebo také Agia Agatha) leží ve východní části řeckého ostrova Rhodos, cca 36 km jihozápadně od hlavního města. Agathi je tradičně řazena mezi nejkrásnější pláže ostrova.

Rhodos, Agathi (Agia Agatha) na mapě Google maps

Agathi bývala poměrně dobře ukrytou pláží, protože se rozprostírá v krásné zátoce, obklopené kopci a skalami, a v její těsné blízkosti se nenachází žádné větší turistické letovisko. Postupem času si ji však oblíbili nejen místní obyvatelé, ale i turisté, kteří si sem našli také cestu, a společně s nimi sem přišlo i základní turistické vybavení. Během hlavní turistické sezony tak může pláž působit až přeplněným dojmem, mimo letní sezonu je místo ale velmi klidné.

Pláž Agathi je prostorná, na délku měří více než 200 metrů a je známá především pro svůj nádherně jemný písek, který pokračuje dál i po mořském dně. Moře se třpytí svojí čistotou a vstup do vody je velmi pozvolný, a proto sem můžete směle vyrazit i s dětmi či neplavci. Příjemné turistické zázemí tu vytvářejí lehátka se slunečníky, několik plážových taveren a sociální zařízení.

Pláž je dobře chráněna okolními skalami a moře tu bývá klidné. Pod hladinou moře vytvářejí skály také zajímavé útvary, které lákají k potápění a šnorchlování. U severního konce pláže naleznete navíc ve skalách několik jeskyní, z nichž většina je přístupných a dobrodruzi je využívají k přenocování.

Na kopci nad pláží svítí do dálky malý bílý kostelík zasvěcený sv. Mikulášovi, který pochází ze 14. století.

Pláž Agathi leží v docházkové vzdálenosti od vesničky Haraki, ze které vede k pláži udržovanější polní cesta. Autem tuto cestu zvládnete asi za 5 minut, ale dá se sem krásně dojít i pěšky (cca za 20 minut). V polovině cesty se také můžete zastavit u johanitského hradu Feraklos, ze kterého tedy do současnosti zůstaly jen ruiny, ale ze zříceniny se vám otevře nádherný výhled na pláž Agathi i na sousední zátoku a pláž Haraki.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Haraki (Charaki), Pláž Massari

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám