Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Apolakkia (Limni)

Pláž Apolakkia (Limni) - ostrov Rhodos

Limni Beach

Apolakkia (Limni)

Rozlehlá, oblázková pláž Apolakkia leží v jihozápadní části řeckého ostrova Rhodos, cca 87 km jihozápadně od hlavního města. Pláž je čistě přírodní a neorganizovaná.

Rhodos, Apolakkia (Limni) na mapě Google maps

Pláž získala jméno podle blízké vesničky Apolakkia, která se nachází cca 2 km směrem do vnitrozemí ostrova. Apolakkia je tradiční malá vesnička, kde se místní obyvatelé věnují převážně zemědělství.

Pláž Apolakkia je přirozená část zdejšího pobřeží, která je chráněna v rámci evropské sítě programu Natura 2000. Zátoka Apolakkia vytváří svůj vlastní ekosystém tvořený písečnými dunami a keři divokého cedru Juniperoys Oxycedrus. Na místě byly pozorovány i dva významné a chráněné živočišné druhy, a to mořská želva Caretta-Caretta a tuleň Monachus-Monachus.

Pláž Apolakkia je dlouhá téměř 4 km a velice prostorná. Ideální je pro slunění a pro odpočinek v tichu a soukromí. Kvůli velkým kamenům vyčnívajícím z moře není úplně bezpečná pro malé děti, ale dají se tu nalézt i menší, chráněné mělčiny s pískem. Kvůli silným podmořským proudům však nedoporučujeme plavat dál na otevřené moře.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kalamos, Pláž Kouloura

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám