Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Elli (Město Rhodos)

Pláž Elli (Město Rhodos) - ostrov Rhodos

Elli (Město Rhodos)

Překrásná písčitá až písčito-oblázková pláž Elli leží na severním výběžku řeckého ostrova Rhodos, přímo u hlavního města Rhodos.

Rhodos, Elli (Město Rhodos) na mapě Google maps

Pláž Elli se nachází na severovýchodním pobřeží hlavního města Rhodos, v krátké pěší vzdálenosti od jeho centra. Elli je hodnocena jako jedna z nejkrásnějších pláží ostrova Rhodos, kterou pokrývá nádherně jemný písek, postupně přecházející ve směs písku a oblázků. Zvlášť zajímavý je písčitý výběžek přímo před známým mořským akváriem Rhodos, kde se stýkají moře Egejské a Středozemní. Dál pláž pokračuje podél severovýchodního pobřeží až ke starému přístavu Mandraki. Moře je v této oblasti křišťálově čisté a na závětrné straně obvykle i klidné.

Elli je organizovaná a velice dobře vybavená pláž. Návštěvníkům je tu k dispozici množství lehátek a pestrobarevných slunečníků, plážových barů a restaurací. Pláž je vybavena volejbalovým hřištěm (u kasina poté naleznete tenisové kurty) a milovníci adrenalinových atrakcí si tu mohou vyzkoušet i nejoblíbenější vodní sporty. V těsné blízkosti pláže se nacházejí hotely a kromě unikátní budovy mořského akvária tu vyčnívá i budova rhodského kasina. Pláž Elli je velmi živá a v hlavní letní sezoně obvykle obsazená hotelovými hosty. Místní ji někdy nazývají jako „pláž Trambolino“.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Akti Miaouli (Město Rhodos), Pláž Ixia, Pláž Kritika, Pláž Zephyros

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám