Greece

Pláže

Hlavní strana - Rhodos - Pláže - Anthony Quinn (Vagies)

Pláž Anthony Quinn (Vagies) - ostrov Rhodos

Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Rhodos, pyšnící se jménem slavného mexicko-amerického herce Anthony Quinna, leží na východním pobřeží ostrova, 20 km jižně od hlavního města. Pláž je spíše malá a úzká, oblázková a pouze částečně organizovaná. Díky křišťálově čisté vodě ale nabízí úžasné možnosti ke šnorchlování a potápění.

Rhodos, Anthony Quinn (Vagies) na mapě Google maps

Původní název pláže zněl Vagies. Díky filmu „Děla z Navarone“ (r. 1961), který se natáčel na tomto překrásném místě, se nicméně pláž stala známou a místní obyvatelé se ji rozhodli přejmenovat podle hlavního protagonisty filmu, známého herce Anthony Quinna. Od té doby nese záliv jeho jméno.

Malá zátoka, nacházející se mezi plážemi Faliraki a Ladikou, je jen z části organizovaná – pro návštěvníky jsou zde k dispozici slunečníky a v blízkosti jedna taverna. Pláž je oblíbená hlavně mezi mladými, kteří sem jezdí šnorchlovat. Díky okolní zeleni odrážející se na vodní hladině září voda smaragdově zelenou barvou. Najdete zde i potápěčský klub. V některých příspěvcích na internetu se můžete také dočíst, že pláž vyhledávají i lidé s kladným postojem k nudismu. :)

Pláž dlouhá 500 m je kombinací písku, oblázků a kamínků. Kvůli ostrým skalnatým výběžkům vyčnívajícím z vody i z pláže není toto místo vhodné pro rodiny s dětmi ani pro starší návštěvníky. Turisté sem míří hlavně v červenci a srpnu, po zbytek roku je voda pro většinu lidí příliš studená. Nejblíže k pláži se nachází letovisko Faliraki (cca 3 km), kde jsou k dispozici veškeré turistické služby.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám