Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Pláže - Anthony Quinn (Vagies)

Pláž Anthony Quinn (Vagies) - ostrov Rhodos

Anthony Quinn (Vagies)

Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Rhodos, pyšnící se jménem slavného mexicko-amerického herce Anthony Quinna, leží na východním pobřeží ostrova, 20 km jižně od hlavního města. Pláž je spíše malá a úzká, oblázková a pouze částečně organizovaná. Díky křišťálově čisté vodě ale nabízí úžasné možnosti ke šnorchlování a potápění.

Rhodos, Anthony Quinn (Vagies) na mapě Google maps

Původní název pláže zněl Vagies. Díky filmu „Děla z Navarone“ (r. 1961), který se natáčel na tomto překrásném místě, se nicméně pláž stala známou a místní obyvatelé se ji rozhodli přejmenovat podle hlavního protagonisty filmu, známého herce Anthony Quinna. Od té doby nese záliv jeho jméno.

Malá zátoka, nacházející se mezi plážemi Faliraki a Ladikou, je jen z části organizovaná – pro návštěvníky jsou zde k dispozici slunečníky a v blízkosti jedna taverna. Pláž je oblíbená hlavně mezi mladými, kteří sem jezdí šnorchlovat. Díky okolní zeleni odrážející se na vodní hladině září voda smaragdově zelenou barvou. Najdete zde i potápěčský klub. V některých příspěvcích na internetu se můžete také dočíst, že pláž vyhledávají i lidé s kladným postojem k nudismu. :)

Pláž dlouhá 500 m je kombinací písku, oblázků a kamínků. Kvůli ostrým skalnatým výběžkům vyčnívajícím z vody i z pláže není toto místo vhodné pro rodiny s dětmi ani pro starší návštěvníky. Turisté sem míří hlavně v červenci a srpnu, po zbytek roku je voda pro většinu lidí příliš studená. Nejblíže k pláži se nachází letovisko Faliraki (cca 3 km), kde jsou k dispozici veškeré turistické služby.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Faliraki, Pláž Kalithea, Pláž Kathara, Pláž Ladikou, Pláž Traganou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám