Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Faliraki - ostrov Rhodos

Faliraki

Jedna z nejoblíbenějších pláží na ostrově leží na východním pobřeží, 15 km od hlavního města Rhodos, v blízkosti stejnojmenného letoviska Faliraki. Písečná, 5 km dlouhá pláž je dobře organizovaná. Její návštěvníci mohou využít velké množství taveren, plážový servis i nabídku vodních sportů. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi.

Rhodos, Faliraki na mapě Google maps

Dlouhá písečná pláž Faliraki je mezi turisty velmi oblíbená, což si především v hlavní sezoně vybírá i svoji daň. Obecně celá oblast Faliraki patří k nejvíce přeplněným prázdninovým letoviskům na ostrově Rhodos. Je to místo, které žije – ve dne na lehátkách a v tavernách u moře, v noci v centru na diskotékách a v barech. Letovisko Faliraki je plné luxusních hotelů i dalších typů ubytování, přiléhající pláž tak září spoustou různobarevných lehátek a slunečníků.

Populární je také široká nabídka vodních sportů, vyzkoušet můžete například vodní lyžování, windsurfing a mnoho dalšího. Najdete zde i potápěčský klub. V jižní části pláže lze doplavat také k malému ostrůvku, který si asi nejlépe prohlédnete při šnorchlování (pozor ale na vodní ježky). Při sportování jistě rychle vyhládne a občerstvit se můžete přímo na pláži ve velkém množství restaurací, taveren a plážových barů. Pozvolna se svažující širokou pláž vyhledávají i rodiče s dětmi. Faliraki je jedna z nejlépe hodnocených pláží.

Letovisko Faliraki je známé také díky impozantnímu vodnímu parku Faliraki Water Park, který je označovaný za největší vodní park v Evropě. Můžete si užít množství skluzavek a tobogánů, línou řeku, černé díry, bazén s vlnobitím. Jsou zde i části speciálně vyčleněné pro menší děti, například mělký bazén s pirátskou lodí. Ve vodním parku Faliraki vám uteče den neuvěřitelně rychle. Pro turisty hledající klidnější prostředí doporučujeme například pláž Kathara, která se nachází v blízkosti pláže Faliraki, u malého rybářského přístavu.

Užitečné odkazy:
www.water-park.gr

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kathara, Pláž Mandomata, Pláž Nikolas, Pláž Oasis, Pláž Tasos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám