Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Faliraki - ostrov Rhodos

Faliraki

Dlouhá písečná pláž Faliraki patří k nejoblíbenějším plážím ostrova Rhodos a leží na jeho východním pobřeží, zhruba 15 km od hlavního města Rhodos. Faliraki je organizovaná pláž, její návštěvníci mohou využít velké množství taveren, plážový servis i nabídku vodních sportů.

Rhodos, Faliraki na mapě Google maps

Krásná, 5 km dlouhá, písečná pláž Faliraki tvoří součást stejnojmenného turistického letoviska Faliraki, které patří k nejnavštěvovanějším prázdninovým resortům ostrova Rhodos. Je to místo, které opravdu žije – ve dne na pláži a v tavernách u moře, v noci v centru letoviska na diskotékách a v barech. Letovisko Faliraki je plné luxusních hotelových resortů i menších hotelů, přiléhající pláž tak září spoustou různobarevných lehátek a slunečníků. V hlavní letní sezoně si toto vše ale vybírá svoji daň a pláž Faliraki bývá velmi živá.

Pláž Faliraki nabízí svým návštěvníkům velmi kvalitní servis a zázemí v podobě množství plážových taveren a barů, stánků s plážovými potřebami i sociálního zázemí. Populární je také široká nabídka vodních sportů, vyzkoušet můžete například vodní lyžování, windsurfing a mnoho dalšího. Najdete zde i potápěčský klub. V jižní části pláže lze doplavat také k malému ostrůvku, který si asi nejlépe prohlédnete při šnorchlování (pozor ale na vodní ježky).

Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi, které vedle dobrého zázemí oceňují především prostornost pláže a pozvolný vstup do moře.

Letovisko Faliraki je známé také díky impozantnímu vodnímu parku Faliraki Water Park, který je označovaný za největší vodní park v Evropě. Den plný vodních radovánek si tu užijí jak velcí, tak malí.

Pro turisty hledající klidnější prostředí doporučujeme například pláž Kathara, která se nachází v blízkosti pláže Faliraki, u malého rybářského přístavu.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kathara, Pláž Mandomata, Pláž Nikolas, Pláž Oasis, Pláž Tasos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám