Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Faliraki - ostrov Rhodos

Faliraki

Jedna z nejoblíbenějších pláží na ostrově leží na východním pobřeží, 15 km od hlavního města Rhodos, v blízkosti stejnojmenného letoviska Faliraki. Písečná, 5 km dlouhá pláž je dobře organizovaná. Její návštěvníci mohou využít velké množství taveren, plážový servis i nabídku vodních sportů. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi.

Rhodos, Faliraki na mapě Google maps

Dlouhá písečná pláž Faliraki je mezi turisty velmi oblíbená, což si především v hlavní sezoně vybírá i svoji daň. Obecně celá oblast Faliraki patří k nejvíce přeplněným prázdninovým letoviskům na ostrově Rhodos. Je to místo, které žije – ve dne na lehátkách a v tavernách u moře, v noci v centru na diskotékách a v barech. Letovisko Faliraki je plné luxusních hotelů i dalších typů ubytování, přiléhající pláž tak září spoustou různobarevných lehátek a slunečníků.

Populární je také široká nabídka vodních sportů, vyzkoušet můžete například vodní lyžování, windsurfing a mnoho dalšího. Najdete zde i potápěčský klub. V jižní části pláže lze doplavat také k malému ostrůvku, který si asi nejlépe prohlédnete při šnorchlování (pozor ale na vodní ježky). Při sportování jistě rychle vyhládne a občerstvit se můžete přímo na pláži ve velkém množství restaurací, taveren a plážových barů. Pozvolna se svažující širokou pláž vyhledávají i rodiče s dětmi. Faliraki je jedna z nejlépe hodnocených pláží.

Letovisko Faliraki je známé také díky impozantnímu vodnímu parku Faliraki Water Park, který je označovaný za největší vodní park v Evropě. Můžete si užít množství skluzavek a tobogánů, línou řeku, černé díry, bazén s vlnobitím. Jsou zde i části speciálně vyčleněné pro menší děti, například mělký bazén s pirátskou lodí. Ve vodním parku Faliraki vám uteče den neuvěřitelně rychle. Pro turisty hledající klidnější prostředí doporučujeme například pláž Kathara, která se nachází v blízkosti pláže Faliraki, u malého rybářského přístavu.

Užitečné odkazy:
www.water-park.gr

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Agia Marina, Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Kalithea, Pláž Kathara, Pláž Kavourakia, Pláž Ladikou, Pláž Reni Koskinou, Pláž Traganou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám