Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Megali Paralia (Lindos)

Pláž Megali Paralia (Lindos) - ostrov Rhodos

Megali Paralia (Lindos)

Prostorná a organizovaná písčitá pláž Megali Paralia (Lindos) leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 50 km jižně od hlavního města. Jedná se o hlavní pláž turistického letoviska Lindos.

Rhodos, Megali Paralia (Lindos) na mapě Google maps

Oblíbené turistické středisko Lindos disponuje hned třemi plážemi, kterými jsou pláž Megali Paralia (hlavní pláž letoviska Lindos, největší a nejrušnější), pláž Pallas (menší a klidnější, i když v hlavní letní sezoně bývá také plná) a zátoka sv. Pavla (Agios Pavlos, zátoka chráněná okolními skalisky, tichá a příjemná, od dvou ostatních už více vzdálená). Oblíbenou pláží turistů z městečka Lindos bývá také dlouhá oblázková pláž Vlicha, která se nachází mezi letovisky Lindos a Kalathos.

Pláž Megali Paralia dosahuje délky asi 100 metrů a rozprostírá se v uzavřené zátoce s překrásným výhledem na starou vesničku Lindos a akropoli s pozůstatky johanitských hradeb a antického chrámu. Pláž je pokryta jemným, zlatavým pískem, který sem společně s azurově čistým mořem láká mnoho turistů.

Megali Paralia je organizovaná pláž, k dispozici jsou tu návštěvníkům lehátka a slunečníky k pronájmu. Funguje zde také několik taveren a plážových barů, které se nacházejí v příjemném stínu stromů, a zájemci si mohou vybrat i z nabídky vodních sportů.

Díky klidnému moři a pozvolnému vstupu do vody jsou tu často k vidění rodiny s menšími dětmi. V hlavní turistické sezoně bývá pláž ale zcela plná.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Kalathos, Pláž Vlicha

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám