Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Afandou - ostrov Rhodos

Afandou

Na východním pobřeží ostrova, 19 km jižně od hlavního města Rhodos, naleznete jednu z nejoblíbenějších a nejdelších rhodských pláží – pláž Afandou (někdy psané také jako Afantou). Písčitá pláž, dlouhá cca 6 km, disponuje základním servisem v podobě slunečníků a lehátek a je vhodná i k provozování vodních sportů. Pláž je oceněna modrou vlajkou.

Rhodos, Afandou na mapě Google maps

Pláž Afandou je velmi pěkná a patří zároveň i k těm méně rušným, díky svojí délce si téměř vždy najdete klidný koutek, kde si můžete nerušeně číst a odpočívat. V hlavní turistické sezoně se ale přelidněnost občas nevyhne ani této oblasti. Kromě plážového servisu mohou návštěvníci využít také služeb provozoven vodních sportů (především windsurfingu) a několika taveren v těsné blízkosti.

Další taverny i různé druhy ubytování poskytne zájemcům nedaleká vesnice Afandou, resp. letovisko Afandou, jehož je pláž součástí. Od centra letoviska je pláž oddělena pouze hlavní silnicí spojující sever a jih ostrova Rhodos. Pěšky podél pobřeží můžete dojít do sousedního letoviska Kolymbia, protože pláž Afandou plynule přechází v severní část pláže letoviska Kolymbia.

Pláž i letovisko Afandou jsou velmi oblíbené jak mezi místními obyvateli, tak i mezi turisty především kvůli krásnému prostředí a kvalitnímu zázemí. V blízkosti se nachází i golfový klub. Díky průzračně čisté vodě a mělkému vstupu je vyhledávaná i rodinami s dětmi.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Traganou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám