Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Afandou - ostrov Rhodos

Afandou

Na východním pobřeží ostrova, 19 km jižně od hlavního města Rhodos, naleznete jednu z nejoblíbenějších a nejdelších rhodských pláží – pláž Afandou (někdy psané také jako Afantou). Písčitá pláž, dlouhá cca 6 km, disponuje základním servisem v podobě slunečníků a lehátek a je vhodná i k provozování vodních sportů. Pláž je oceněna modrou vlajkou.

Rhodos, Afandou na mapě Google maps

Pláž Afandou je velmi pěkná a patří zároveň i k těm méně rušným, díky svojí délce si téměř vždy najdete klidný koutek, kde si můžete nerušeně číst a odpočívat. V hlavní turistické sezoně se ale přelidněnost občas nevyhne ani této oblasti. Kromě plážového servisu mohou návštěvníci využít také služeb provozoven vodních sportů (především windsurfingu) a několika taveren v těsné blízkosti.

Další taverny i různé druhy ubytování poskytne zájemcům nedaleká vesnice Afandou, resp. letovisko Afandou, jehož je pláž součástí. Od centra letoviska je pláž oddělena pouze hlavní silnicí spojující sever a jih ostrova Rhodos. Pěšky podél pobřeží můžete dojít do sousedního letoviska Kolymbia, protože pláž Afandou plynule přechází v severní část pláže letoviska Kolymbia.

Pláž i letovisko Afandou jsou velmi oblíbené jak mezi místními obyvateli, tak i mezi turisty především kvůli krásnému prostředí a kvalitnímu zázemí. V blízkosti se nachází i golfový klub. Díky průzračně čisté vodě a mělkému vstupu je vyhledávaná i rodinami s dětmi.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Kathara, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Traganou, Pláž Tsambika

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám