Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Afandou - ostrov Rhodos

Afandou

Jedna z nejdelších pláží na ostrově Rhodos, písčito-oblázková pláž Afandou, leží na severovýchodním pobřeží ostrova, asi 20 km od hlavního města Rhodos. Oceňována je především pro své křišťálově čisté vody.

Rhodos, Afandou na mapě Google maps

Pláž Afandou (či Afantou) se rozprostírá na východním pobřeží v délce asi 4 km, čímž se řadí mezi nejdelší a také mezi turisticky nejoblíbenější pláže ostrova Rhodos. Pokrývá ji směs písku a oblázků různých velikostí (některé části pláže jsou čistě písčité a jiné více oblázkové). Díky příjemnému prostředí a zejména díky čistému, azurovému moři je pláž Afandou pravidelně oceňována modrou vlajkou EU.

Mořské dno však po několika metrech klesá prudce dolů, což by měli brát v úvahu zejména slabší plavci a rodiny s malými dětmi. Pláž je ale oblíbená u všech věkových generacích a v písku na pláži je vidět spousta malých, hrajících si dětí. Díky větší hloubce zůstává zdejší moře chladnější i v nejteplejších letních dnech.

Pláž Afandou je velmi pěkná a patří zároveň i k těm méně rušným, neboť se tu nachází jak organizovaná část pláže s lehátky a slunečníky, tak i dostatečně velký, čistě přírodní úsek, kam si lze lehnout jen tak s osuškou a například s knihou v ruce. Kromě plážového servisu mohou návštěvníci využít nabídky vodních sportů (především windsurfingu) i několika taveren v těsné blízkosti pláže. U severního konce pláže se nachází i golfový klub.

Další taverny i různé druhy ubytování poskytne zájemcům nedaleká vesnice Afandou, resp. letovisko Afandou, jehož je pláž součástí. V hlavní letní sezoně navíc zajišťuje spojení mezi pláží a letoviskem malý turistický vláček.

Pěšky podél pobřeží směrem na jih lze dojít do sousedního letoviska Kolymbia, protože pláž Afandou plynule přechází v severní část sousední pláže Kolymbia. Naopak vydáte-li se z pláže Afandou směrem na sever, dojdete po chvilce ke klidné, oblázkové pláži Traganou. K nejvyhledávanějším plážím v této oblasti patří kromě Afandou také pláže Ladikou a Anthony Quinn, které jsou oblíbené pro své hezké prostředí. Jejich vzdálenost od pláže Afandou je cca 5 km.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Traganou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám