Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Pláže - Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)

Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay) - ostrov Rhodos

Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)

Malá zátoka Agios Pavlos (Saint Paul) leží na východním pobřeží ostrova, nedaleko starobylé akropole v Lindu (48 km jižně od města Rhodos). Pláž je pokryta zlatým pískem a oblázky, je organizovaná a vzhledem ke své poloze vhodná i pro rodiny s dětmi.

Rhodos, Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay) na mapě Google maps

Zátoka je obklopena skalnatým pobřežím, díky čemuž získává voda překrásnou tyrkysovou barvu. Na pláži jsou za poplatek k dispozici lehátka, najdete zde i několik taveren. Pojedete-li sem ale autem, budete ho muset nechat dál od pláže a zbytek dojít pěšky. Na pláž se lze dostat pěšky i z blízkého Lindu.

Podle místní pověsti vděčí pláž Agios Pavlos za svůj název překrásné kapličce, která stojí na pláži a je zasvěcená apoštolu Pavlovi, který sem přišel v r. 43 n. l. a kázal křesťanství.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kalathos, Pláž Lardos, Pláž Lothiarika, Pláž Makris Tichos, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Vlicha

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám