Pláže na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Pláže -Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)

Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay) - ostrov Rhodos

pláž Limanaki

Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)

Malá, romantická zátoka Agios Pavlos (Saint Paul Bay) leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Rhodos, cca 50 km jižně od hlavního města. Jedná se o jednu z pláží turistického letoviska Lindos.

Rhodos, Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay) na mapě Google maps

Zátoka sv. Pavla (někdy označována také jako pláž Limanaki) se nachází jižně od staré vesničky Lindos a nádherný pohled je na ni přímo seshora z akropole Lindos. Zátoku Agios Pavlos poznáte jednoduše, protože je téměř uzavřena okolními skalisky, kromě úzkého průplavu pro malé loďky.

Hlavní symbolem zátoky je malá kaplička sv. Pavla. Ta zde byla postavena na počest apoštola Pavla, který se tu v roce 43 n. l. ukryl před bouří a následně kázal křesťanství.

Pobřeží zátoky pokrývá zlatavý písek, místy spíše směs písku a malých oblázků. Hlavní část pláže v zátoce je organizovaná a vybavena krásnými lehátky a slunečníky a návštěvníci se tu mohou občerstvit v menší, příjemné taverně. Popojdeme-li kousek dál, směrem k malé kapličce, najdeme tu část pláže volnou, bez lehátek. Sem míří především rodiny s dětmi, které si rády hrají v písku na pobřeží, a poté taky milovníci šnorchlování. Mělká a prohřátá voda sem totiž láká celá hejna malých pestrobarevných rybek a díky okolním skalnatým útesům získává moře i krásně azurovou barvu.

K zátoce mohou návštěvníci dojet jak autem (parkoviště se nachází nahoře nad zátokou), nebo se sem dá pohodlně dojít i pěšky z vesničky Lindos.

Oblíbené turistické středisko Lindos disponuje hned třemi plážemi, kterými jsou pláž Megali Paralia (hlavní pláž letoviska Lindos, největší a nejrušnější), pláž Pallas (menší a klidnější, i když v hlavní letní sezoně bývá také plná) a zátoka sv. Pavla (Agios Pavlos, zátoka chráněná okolními skalisky, tichá a příjemná, od dvou ostatních už více vzdálená). Oblíbenou pláží turistů z městečka Lindos bývá také dlouhá oblázková pláž Vlicha, která se nachází mezi letovisky Lindos a Kalathos.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kalathos, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Vlicha

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám