Letoviska ostrova Santorini

Athinios - ostrov Santorini

Órmos Athiniós

Athinios

Athinios není klasickým turistickým střediskem, jedná se především o hlavní přístav ostrova Santorini, kam připlouvají nejen trajekty z Atén, ale poskytuje Santorini spojení i s dalšími řeckými ostrovy. Přístav Athinios a přilehlé stejnojmenné městečko leží v západní části řeckého ostrova Santorini, cca 8 km jižně od hlavního města Fira.

Santorini, Athinios na mapě Google maps

Výletní a rybářské lodě kotví v menším přístavu hlavního města Fira, ale velké trajekty směřují do přístavu Athinios. Je to také jediný přístav na ostrově, ze kterého se dostanete osobními trajektovými linkami na další řecké ostrovy Pireus, Kyklady a Kréta. Přístav Athinios je obklopen impozantními, hodně strmými sopečnými útesy, které hrají různými odstíny barev. Dole u moře naleznete pouze budovy přístavních úřadů. Podél skal, od přístavu až na jejich vrchol, se táhne dlouhá silnice. Pozemní spojení s hlavním městem i dalšími letovisky poskytuje autobusová doprava, můžete také využít služeb taxi.

Městečko Athinios se rozkládá vysoko na zdejších skalních útesech a můžete se do něj dostat buď lanovkou nebo pěšky. Je to typické řecké městečko s bílými domečky a krásnými kostelíky s modrými střechami. V letovisku je turistům k dispozici několik ubytovacích kapacit, restaurací i obchodů. Využít můžete také služeb blízkého letoviska Megalochori.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Megalochori, Pyrgos, Vothonas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám