Pláže na ostrově Santorini

Pláž Ammoudi - ostrov Santorini

Ammoudi

Skalnatá pláž Ammoudi leží na severozápadním výběžku řeckého ostrova Santorini, v těsné blízkosti krásného městečka Oia. Její vzdálenost je cca 12 km severozápadně od hlavního města Fira.

Santorini, Ammoudi na mapě Google maps

Ammoudi je pěkná zátoka s malým rybářským přístavem, která se nachází přímo pod městečkem Oia. To si získalo věhlas především díky svým vyhlídkám na dechberoucí západ slunce a bývá tak plné turistů. Z městečka Oia se na pláž dostanete buď pěšky zdoláním více jak 200 schodů, nebo vám tento výškový rozdíl pomohou překonat muly a oslíkové. K přístavu lze dojet i autem.

Ammoudi však není pláží v tom pravém slova smyslu, nenajdete tu žádné oblázkové pobřeží, slunečníky nebo lehátka. Všude jen samé skály. Na druhou stranu právě toto dělá koupání ve zdejší křišťálově čisté vodě tak jedinečné a místo je přímo rájem pro sportovní potápěče. Odpočinout si můžete na některé ze skalnatých ploten, které ční z moře, a přitom se kochat pohledem nahoru na městečko Oia a na všudypřítomné strmé červené skály.

Na pobřeží se nachází několik taveren podávajích chutná řecká jídla, připravovaná často z čerstvých úlovků místních rybářů. Z přístavu vyplouvají také loďky k sousednímu ostrovu Therasia, můžete si tak odtud udělat i pěkný výlet.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Armeni, Pláž Katharos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám