Letoviska ostrova Santorini

Finikia - ostrov Santorini

Finikia

Vesnička Finikia leží v severní části řeckého ostrova Santorini, cca 10 km severozápadně od hlavního města Fira. V blízkosti letoviska se nachází známé a oblíbené městečko Oia.

Santorini, Finikia na mapě Google maps

Finikia je klidná malá vesnička, ve které naleznete tradiční kostely v tzv. kykládském stylu i některé z jeskynních domů, vytesaných do skal. Tyto domy jsou na Santorini navrženy tak, aby své obyvatele izolovaly od horka či zimy. Pokud máte možnost vstoupit do nich během léta, zjistíte, jak pěkná a chladná teplota je uvnitř domu. Vesnice byla dříve hlavně zemědělskou osadou, kde se zemědělci věnovali především vinicím na severu a východu oblasti.

Finikia je jedna z nejzachovalejších osad na Santorini. Na začátku vesnice vás přivítá velká a působivá kamenná zeď vytvořená z tmavých vulkanických kamenů. Krásný pohled je na zdejší vinice poseté několika kapličkami. Malý kostel Kyra Panagia (Paní Panny Marie) je ideálním místem k užívání si úchvatného západu slunce v naprostém klidu. Stojí tu také kostel svaté Matky Maroulinani, na jejíž počest se každý rok 2. února koná průvod. Dalším slavným a krásným kostelem je kostel Agia Matrona, který je postaven ve skále. Agia Matrona je tu uctívána, každý říjen obec pořádá velký festival.

Mnohé místní úzké uličky ukrývají řadu dobrých hospůdek i pokojů k pronájmu. Vesnice disponuje několika hotely i apartmány. Trávíte-li dovolenou v sousední populární vesnici Oia, může být Finikia pěknou alternativou pro strávení některé z nocí zde.

V blízkosti letoviska, směrem na sever, můžete využít pláže Baxedes a Paradisi. Na západním pobřeží leží pláže Koloumbo a Pori.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Ammoudi, Oia (Ia), Paradisi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám