Letoviska ostrova Santorini

Monolithos - ostrov Santorini

Monolithos

Přímořské letovisko Monolithos leží ve východní části řeckého ostrova Santorini, cca 8 km východně od hlavního města Fira. Nachází se v blízkosti santorinského letiště.

Santorini, Monolithos na mapě Google maps

Letovisko tvoří menší řecká vesnice Monolithos a celá oblast patří spíše k těm klidnějším. Turistům však nabízí veškeré potřebné zázemí v podobě hotelů i pokojů k pronájmu, restaurací, barů i obchodů. Vesnice získala svůj název podle skály "Monolithos", na které stojí kostel Agios Ioannis. Lze tu také vidět starou továrnu na konzervování rajčat, první na ostrově a stále v provozu.

Na pobřeží se rozprostírá stejnojmenná písčitá pláž Monolithos omývaná křišťálově čistou vodou. V místních tavernách a restauracích můžete ochutnat skvělé rybí speciality a jiná tradiční řecká jídla. Směrem na jih dojdete na další nádherné pláže Kamari a Perissa.

Středisko Monolithos je vhodné spíše pro klidnou a odpočinkovou dovolenou a díky krásné pláži s dětskými atrakcemi i pro rodinnou dovolenou. Procházkou se můžete vydat do blízkého, velmi oblíbeného a rušnějšího letoviska Kamari. K návštěvě určitě doporučujeme také nedaleké hlavní město Fira s nádhernou ukázkou kykladské architektury a s širokými možnostmi nakupování a zábavy.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Agia Paraskevi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám