Pláže na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Pláže -Agia Paraskevi

Pláž Agia Paraskevi - ostrov Santorini

Agia Paraskevi

Klidná písčito-oblázková pláž Agia Paraskevi leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, v blízkosti oblíbené pláže Monolithos. Nachází se cca 8 km východně od hlavního města Fira.

Santorini, Agia Paraskevi na mapě Google maps

Podél prázdninového resortu Monolithos - Agia Paraskevi se táhne dlouhý úsek na sebe navazujících pláží až k letovisku Kamari na jihu. Jednou ze zdejších pláží je právě Agia Paraskevi, hlavní pláž stejnojmenného přiléhajícího střediska. Oblast Agia Paraskevi je velmi klidná, spíše se jedná o uskupení několika hotelů a jiných ubytovacích kapacit než o typické letovisko s různými turistickými vymoženostmi.

Pláž Agia Paraskevi je pokryta tmavým vulkanickým pískem a oblázky. Díky pozvolnému vstupu do moře a poklidné atmosféře je vyhledávaná i rodinami s děti nebo staršími páry. Je částečně organizovaná, disponuje několika místy s lehátky a slunečníky, které z většiny patří k jednotlivým hotelům. Žádoucí stín vám také mohou poskytnout stromy a keře rostoucí podél pláže. Najdete tu i několik taveren podávajících chutná řecká i mezinárodní jídla.

Pláž nebývá přelidněná ani v hlavní turistické sezoně a návštěvníkům tak nabízí více klidu a prostoru. Turisté si mohou také zahrát plážový volejbal nebo zkusit nějaký vodní sport. Lze tu i pozorovat přistávající a odlétající letadla, protože se pláž nachází v blízkosti santorinského mezinárodního letiště.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Avis, Pláž Kamari, Pláž Monolithos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám