Pláže na ostrově Santorini

Pláž Avis - ostrov Santorini

Avis

Klidná písečná pláž Avis leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 8 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

Santorini, Avis na mapě Google maps

Svůj název pláž získala podle továrny na zpracování rajčat Avis Tomato, která tu dříve fungovala. Občas se také můžeme setkat s pojmenováním pláž Exo Gonia podle nedaleké vnitrozemské vesničky. Pláž Avis nalezneme severně od jedné z nejkrásnějších písečných pláží na ostrově, pláže Kamari.

Povrch pláže tvoří černý písek a malé vulkanické oblázky. Pláž je částečně organizovaná s několika lehátky a slunečníky, v její těsné blízkosti se nacházejí i taverny, snack bary a mini market. Podél pláže roste několik stromů, které pláži dodávají klidnou atmosféru a přirozený stín.

Zdejší vody jsou poměrně hluboké a moře křišťálově čisté. Tím, že pláž leží na otevřeném pobřeží, panují tu dobré povětrnostní podmínky pro adrenalinové vodní sporty. Avis je tak vyhledávaná především milovníky windsurfingu a kite-surfingu.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Agia Paraskevi, Pláž Kamari, Pláž Monolithos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám