Pláže na ostrově Santorini

Pláž Armeni - ostrov Santorini

Armeni

Klidná oblázková pláž Armeni leží na severozápadním výběžku řeckého ostrova Santorini, v blízkosti krásného městečka Oia. Její vzdálenost je cca 11 km severozápadně od hlavního města Fira.

Santorini, Armeni na mapě Google maps

Pláž Armeni se nachází v malé, ale okouzlující zátoce přímo pod známým městečkem Oia. Letovisko Oia se rozprostírá vysoko na skalách, odkud návštěvníkům poskytuje ten nejkrásnější výhled na západ slunce. Chcete-li se z města dostat dolů na pobřeží k pláži Armeni, musíte sestoupit po téměř 300 schodech, nebo můžete využít služeb oslíků a mul, kteří patří k tradičnímu koloritu ostrova Santorini.

Pláž Armeni je menší oblázková pláž obklopená červenými a černými skálami. Nedisponuje turistickým zázemím v podobě lehátek, slunečníků, sprch apod., za to je ale ideálním místem pro klid a odpočinek. Při svém lenošení se můžete zajít i občerstvit do místní malé hospůdky, která je vyhlášená čerstvými rybami a chobotnicemi.

Díky skalnatému pobřeží je moře v oblasti Armeni opravdu křišťálově čisté, najdete zde i potápěčské centrum. Součást pláže tvoří malý rybářský přistav. Na pláž Armeni tak můžete i doplout loďkou z vedlejší pláže Ammoudi. Z pláže je také nádherný výhled na ostrov Therasia, který leží přímo naproti.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Ammoudi, Pláž Katharos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám