Pláže na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Pláže -Mesa Pigadia

Pláž Mesa Pigadia - ostrov Santorini

Mesa Pigadia

Malebná pláž Mesa Pigadia se nachází na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 14 km jihozápadně od hlavního města Fira. Chrání ji vysoké bílé skály a je dobře skryta před každodenním turistickým ruchem.

Santorini, Mesa Pigadia na mapě Google maps

Mesa Pigadia je menší pláž, jejíž povrch tvoří převážně písek s oblázky, místy narazíte i na větší kameny. Obklopují ji vysoké světlé útesy, které ukrývají zajímavou věc, tzv. "syrmata". Jedná se o stavby zbudované přímo ve skalách. Pláž je částečně organizovaná, můžete využít lehátek a občerstvit se v místní taverně.

Pláž Mesa Pigadia patří ke klidnějším místům ostrova Santorini, a to pravděpodobně i proto, že leží mimo hlavní silnici. Lze se sem dostat i po souši, ale např. na čtyřkolce, protože budete muset překonat vzdálenost asi 1 km mimo vytyčené cesty. Pohodlnějším způsobem je využít lodní dopravu, pravidelné lodní spoje vyrážejí např. z přístavu Akrotiri.

Mesa Pigadia leží na jihu ostrova, západně od oblíbených pláží White Beach a Red Beach a v těsné blízkosti malé pláže Black Beach. V blízkém okolí naleznete i zajímavé památky, jakými jsou maják Akrotiri a významné archeologické naleziště Akrotiri.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Black Beach, Pláž Kambia, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám