Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Agios Nikolaos (Volimes)

Pláž Agios Nikolaos (Volimes) - ostrov Zakynthos

Agios Nikolaos (Volimes)

Malá písčitá pláž s kamenitým podložím Agios Nikolaos leží v severní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 32 km severozápadně od hlavního města Zante. Nachází se ve známém přístavišti Agios Nikolaos.

Zakynthos, Agios Nikolaos (Volimes) na mapě Google maps

Pláž Agios Nikolaos se rozprostírá na skalnatém severo-východním pobřeží ostrova Zakynthos a tvoří součást stejnojmenného přístavního letoviska. Povrch pláže tvoří hrubý písek, podloží a vstup do moře jsou ale kamenité a z velkých oblázků. Pláž Agios Nikolaos se nachází uprostřed přístaviště, v blízkosti oblíbené taverny a je vybavena několika lehátky.

V širším slova smyslu ale může zahrnovat jednotlivé plážičky podél celého letoviska Agios Nikolaos, které se táhne kolem hlavní silnice a obklopuje celou zátoku s přístavištěm. Oblíbenou částí pláže Agios Nikolaos je především písčitý úsek u taverny Madrakia, který se podle ní nazývá také pláž Madrakia. Nachází se v jižní části letoviska, pod přístavem.

Přístav Agios Nikolaos je významný především pro severní část ostrova Zakynthos, vyplouvají z něj lodě a čluny k nejoblíbenějším turistickým atrakcím ostrova, zejména k tzv. modrým jeskyním a ke známé pláži Navagio s vrakem pašerácké lodě. Z přístavu také vyplouvají trajekty mířící k sousednímu řeckému ostrova Kefalonia.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám