Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Banana - ostrov Zakynthos

Banana

Dlouhá písečná pláž Banana leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého turistického střediska Vassilikos. Banana beach se nachází cca 14 km jihovýchodně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Banana na mapě Google maps

Pláž Banana leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos, v oblasti Ano Vassilikos, která tvoří součást oblíbeného turistického letoviska Vassilikos. Banana beach je jednou z největších a nejdelších pláží na ostrově Zakynthos a podle žebříčků oblíbenosti také jednou z nejkrásnějších. Svým tvarem prý připomíná banán.

Povrch pláže tvoří nádherně jemný písek, který může být v letních měsících také ale hodně rozpálený. Písek pokrývá i mořské dno a díky pozvolnému vstupu do vody sem s oblibou míří také rodiny s dětmi. Zlatavý písek, křišťálově čisté moře a okolní zeleň dodávají pláži velmi příjemný vzhled a okolní kopce také trochu divokosti.

Pláž Banana patří mezi organizované pláže. Návštěvníkům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky k pronajmutí, samozřejmostí jsou také toalety, sprchy a převlékárny. V blízkém okolí funguje množství plážových barů, které nabízejí lehké občerstvení a vychlazené nápoje, směrem k centru Ano Vassilikos se nachází i několik hotelů a restaurací.

Nejrušnější částí Banana beach je její centrální část, kde se nachází veškeré turistické zázemí a funguje tu také provozovna vodních adrenalinových sportů. Velmi oblíbenou aktivitou je např. parasailing, který sem láká i mladší ročníky. Po setmění navíc otevírají disko bary a Banana beach tak žije i v noci. Okrajové části pláže jsou mnohem klidnější.

Pláž Banana je dobře dostupná, z hlavní silnice mezi letovisky Argassi a Vassilikos vede odbočka dolů k pláži Banana. Parkovacích míst je tu dostatek.

V oblasti kolem letoviska Vassilikos se nachází hned několik krásných pláží. Na severu sousedí pláž Banana s větší písčito-oblázkovou pláží Spanzia (či Spianza), která je typově velmi podobná - obklopená svěží zelenou přírodou a velmi dobře turisticky vybavená. Vydáte-li se naopak jižním směrem, můžete navštívit např. malou a příjemnou písečnou pláž Plaka nebo větší a velmi dobře organizovanou, písečnou pláž Agios Nikolaos (Vassilikos).

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Plaka, Pláž Spanzia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám