Greece

Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Laganas - ostrov Zakynthos

Laganas

Písečná pláž Laganas se nachází v jižní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 9 km jihozápadně od hlavního města.

Zakynthos, Laganas na mapě Google maps

Turistické středisko Laganas je nejoblíbenějším a nejrušnějším na ostrově a stejně tak rušná je jeho pláž. Naštěstí pláž Laganas patří k největším na ostrově (cca 10 km), takže si tu i tak najde místo každý. Podél pláže se nachází mnoho plážových barů, taveren s výhledem na pláž a moře, restaurací, možností vodních sportů a radovánek, najdete tu i potápěčský klub. Lze si pronajmout lehátka a slunečníky a k dispozici jsou návštěvníkům i wc a sprchy.

Pláž Laganas leží ve velkém zálivu a jeho pobřeží lemují vody Jónského moře, které zůstává i přes velké množství lidí čisté a průzračné. Vstup do moře je v této oblasti pozvolný, písek zlatavý a voda příjemně teplá, ideální i pro rodiny s dětmi.

Pláž Laganas chrání řecká a mezinárodní legislativa jako místo líhnutí ohrožených druhů želv Caretta-Caretta a je součástí řeckého národního mořského parku. Pokud budete mít štěstí, uvidíte v nočních hodinách želvy připlouvat k pláži a klást vajíčka, nebo potom ráno malé želvičky po vylíhnutí. Kvůli želvičkám jsou na určitých místech pláže od června do září vyhlášena speciální opatření na ochranu mláďat. Tzv. trojnožky značí želví hnízda, želvičky se většinou líhnou ráno nebo během dopoledne. Uvidíte-li želvičku, jak se snaží dostat z hnízda do vody, dělejte jí stín a směřujte ji, aby se dostala k moři co nejrychleji a v pořádku. Nikdy ji ale neberte do rukou a neodnášejte do moře sami.

Naproti pláži Laganas leží malý borovicový ostrov Agios Sostis, na tento překrásný ostrůvek s pláží se dostanete po dřeveném mostu. Směrem na východ se nachází známá pláž Kalamaki.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Sostis, Pláž Kalamaki, Pláž Marathonisi, Pláž Porto Koukla

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Alykanas (Alikanas), Pláž Argassi, Pláž Banana, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Marathonisi, Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Tsilivi, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám