Greece

Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana - Zakynthos - Pláže - Agios Nikolaos (Vassilikos)

Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos) - ostrov Zakynthos

Agios Nikolaos (Vassilikos)

Písečná pláž Agios Nikolaos leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého letoviska Vassilikos, cca 27 km jihovýchodně od hlavního města ostrova.

Zakynthos, Agios Nikolaos (Vassilikos) na mapě Google maps

Pláž Agios Nikolaos dostala jméno podle malebného kostelíčka (kaple Saint Nikolaos), který stojí v levé části pláže. Je to jedna z nejživějších a nejzábavnějších pláží na ostrově Zakynthos, je poměrně široká a nabízí rozmanité možnosti vodních sportů a turistických zařízení (restaurací, taveren, hotelů...). Z větší části je pláž organizovaná a velmi rušná, o kousek dál na pravé straně pláže lze ale najít pár klidných míst.

Na pláž se lechce dostanete z hlavní silnice. Pokud jedete cestou z hlavního města Zakynthos směrem na Vassilikos, při projíždění borovým lesem odbočíte vlevo a dostanete se po vedlejší silnici až k pláži.

Pozor, na Zakynthosu se nachází ještě jedna pláž s názvem Agios Nikolaos. Leží v severovýchodní části ostrova u stejnojmenného letoviska, odkud jezdí trajekty na ostrov Kefalonia. Je to menší oblázková pláž s hlubokou vodou.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Plaka, Pláž Porto Kaminia, Pláž Porto Roma, Pláž Porto Zoro, Pláž Spanzia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Alykanas (Alikanas), Pláž Argassi, Pláž Banana, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Marathonisi, Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Tsilivi, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám