Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Agios Nikolaos (Vassilikos)

Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos) - ostrov Zakynthos

Agios Nikolaos (Vassilikos)

Velmi dobře organizovaná, písečná pláž Agios Nikolaos leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti známého turistického letoviska Vassilikos. Pláž Agios Nikolaos se nachází cca 15 km jihovýchodně od hlavního města Zante.

Zakynthos, Agios Nikolaos (Vassilikos) na mapě Google maps

Pláž Agios Nikolaos získala své jméno podle malebného kostelíčka Agios Nikolaos (Saint Nicholas), který stojí v levé (severní) části pláže a stal se krásným symbolem tohoto místa. Pláž leží až na samém jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos. Pokrývá ji jemný, zlatavý písek, který pokračuje dál i po mořském dně.

Agios Nikolaos je jedna z nejživějších a nejzábavnějších pláží na ostrově Zakynthos. Je poměrně široká a nabízí rozmanité služby a jiné aktivity - od plážového servisu v podobě lehátek, slunečníků a sprch, přes množství restaurací, taveren i hotelů až po nabídku vodních adrenalinových sportů, včetně potápění. Z větší části je pláž Agios Nikolaos organizovaná a velmi rušná, o kousek dál na pravé (jižní) straně pláže lze však najít pár klidných míst.

Díky písečnému pobřeží a průzračné, tyrkysové vodě si pláž Agios Nikolaos oblíbily také rodiny s malými dětmi. Míří sem však i velké množství mladých lidí, kteří rádi tráví čas ve společnosti a v prostředí příjemných barů a dalších turistických zařízení.

Na pláž Agios Nikolaos se lze dostat poměrně snadno, odbočkou z hlavní silnice. Pokud jedete cestou z hlavního města Zakynthos směrem na středisko Vassilikos, při projíždění borovým lesem odbočíte vlevo a dostanete se po vedlejší silnici až k pláži.

V oblasti kolem letoviska Vassilikos se nachází hned několik krásných pláží. Na severu sousedí pláž Agios Nikolaos například s malou a příjemnou pláží Plaka či s dlouhou, písečnou pláží Banana, která patří k největším plážím na ostrově a zároveň také k nejkrásnějším. Směrem na jih můžete navštívit například menší a klidnou písečnou pláž Porto Roma nebo překrásnou písečnou pláž Gerakas, která je známá díky hnízdícím želvám Caretta Caretta.

Pozor, na ostrově Zakynthos se nachází ještě jedna pláž Agios Nikolaos. Leží v severovýchodní části ostrova u stejnojmenného letoviska Agios Nikolaos a je důležitým přístavem ostrova, odkud jezdí trajekty např. na ostrov Kefalonia. Je to menší oblázková pláž s hlubokou vodou.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Banana, Pláž Plaka, Pláž Porto Roma

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám