Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Pláže -Limnionas (Porto Limnionas)

Pláž Limnionas (Porto Limnionas) - ostrov Zakynthos

Limnionas (Porto Limnionas)

Malá skalnatá zátoka Limnionas se nachází u západního pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, cca 30 km západně od hlavního města Zante. Limnionas je krásná zátoka, která se pyšní křišťálově čistou vodou a mořskými jeskyněmi, ale je poměrně dobře skrytá.

Zakynthos, Limnionas (Porto Limnionas) na mapě Google maps

Limnionas (nebo také Porto Limnionas) není ani tak pláž, jako spíše skalnatá zátoka, kde se dá skvěle potápět přímo ze skal. Díky hluboké, průzračně čisté vodě nabízí místo úchvatnou podívanou s útesy a jeskyněmi. V hlavní turistické sezoně bývá v provozu i zdejší potápěčské centrum. Právě pro potápění a šnorchlování je Porto Limnionas ideální.

Na skále nad zátokou stojí taverna, která kromě občerstvení nabízí zákazníkům také lehátka a slunečníky k pronájmu (vedle taverny). Jinak návštěvníci Limnionas pobývají různě na skalních plošinách nebo upravených terasách. 

Zátoka je známá, ale kvůli horšímu přístupu do moře, menšímu množství míst pro ležení a také relativně velké vzdálenosti od turistických středisek není tolik turisticky vytížená. V posledních letech se nicméně zvýšený turismus projevuje i zde a v hlavní letní sezoně může pláž působit i velmi přelidněně (právě kvůli omezenému prostoru pro odpočinek a ležení). Klidnější bývá nedaleká pláž Porto Roxa.

K pláži Porto Limnionas se dostanete cestou z nejbližší vesnice Agios Leon, která leží zhruba 6 km severovýchodně odtud. Dojedete na parkoviště nad zátokou Limnionas a poté se vydáte pěšky dál po cestě ve skále s krásným výhledem na celou zátoku až dolů k pobřeží.

Kvůli hluboké vodě a náročnějšímu sestupu k moři nedoporučujeme místo osobám se sníženou pohyblivostí či rodinám s malými dětmi. Porto Limnionas je ale velmi krásná zátoka, která stojí za návštěvu. Plavání kolem jeskyní a potápění se ve zdejší průzračné vodě je velkým zážitkem.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Porto Roxa

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám