Greece

Pláže na ostrově Zakynthos

Hlavní strana - Zakynthos - Pláže - Limnionas (Porto Limnionas)

Pláž Limnionas (Porto Limnionas) - ostrov Zakynthos

Limnionas (Porto Limnionas)

Oblázková pláž Limnionas se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Zakynthos, cca 30 km západně od hlavního města ostrova.

Zakynthos, Limnionas (Porto Limnionas) na mapě Google maps

Limnionas (nebo také Porto Limnionas) není ani tak pláž, jako spíš skalnatá zátoka, kde se dá skvěle potápět přímo ze skal. Díky křištálově čisté vodě nabízí místo úchvatnou podívanou s útesy a jeskyněmi. Zátoka je známá, ale kvůli horšímu přístupu, menšímu množství míst pro ležení a také relativně velké vzdálenosti od turistických středisek není příliš populární a navštěvovaná.

Nejbližší vesničkou je Agios Leon, která leží pár kilometrů od Limnionas a navíc je téměř nepoznamenána cestovním ruchem. Z vesnice Agios Leon vede cesta k Limnionas, dojdete po ní na parkoviště nad zátokou a odtud dál po cestě ve skále s krásným výhledem na zátoku.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Alykanas (Alikanas), Pláž Argassi, Pláž Banana, Pláž Kalamaki, Pláž Laganas, Pláž Marathonisi, Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Tsilivi, Pláž Xigia

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám