Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Porto Zoro - ostrov Zakynthos

Porto Zorro, Porto Azzuro

Porto Zoro

Delší písečná pláž Porto Zoro s klidnou atmosférou leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, v blízkosti turistického letoviska Xirokastello. Její vzdálenost od hlavního města Zante je cca 11 km jihovýchodním směrem.

Zakynthos, Porto Zoro na mapě Google maps

Pláž Porto Zoro leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos, mezi dvěma většími turistickými letovisky Argassi a Vassilikos. Pláž Porto Zoro je spíše úzká, ale dlouhá a po celé její délce ji pokrývá krásný zlatavý písek. Písek pokračuje dál i po mořském dně, a chůze v moři je tak příjemná na chodidla. Společně s pozvolným vstupem do vody tvoří ideální kombinaci také pro rodiny s menšími dětmi.

Pláž Porto Zoro je známá díky nevšedním skalnatým blokům a větším kamenům, které se nacházejí v moři nedaleko břehu a v kontrastu se zdejšími azurovými vodami vytvářejí velmi zajímavé obrazy. Malebnost pláže dokresluje také okolní hustá vegetace. Porto Zoro bývá hodnocena jako jedna z nejkrásnějších a nejlépe organizovaných pláží v jihovýchodní části ostrova Zakynthos.

Pláž Porto Zoro přiléhá k menšímu turistickému středisku Xirokastello a dominuje ji jeden větší hotelový komplex, k němuž patří i zelená a pečlivě udržovaná zahrada přímo v těsné blízkosti pláže. V okolí pláže nalezneme ještě několik jednotlivých apartmánů.

Porto Zoro patří mezi organizované pláže s kvalitním turistickým zázemím v podobě lehátek a slunečníků, toalet i sprch. Na pláži funguje známý bar a restaurace Porto Azzuro Beach Bar & Restaurant, podle kterého se někdy pláži říká také pláž Porto Azzuro. Pláž je přesto klidná a ani v hlavní turistické sezoně nebývá přeplněná. Neprovozují se tu žádné vodní sporty.

Většinu návštěvníků pláže tvoří klienti zdejších ubytovacích kapacit, ale k pláži se lze pohodlně dostat také autem - z hlavní silnice mezi letovisky Argassi a Vassilikos vede odbočka dolů k pláži Porto Zoro a nad pláží je i malé parkoviště.

Pláž Porto Zoro obklopují další menší a typově podobné pláže - na severu je to např. pláž Porto Kaminia a na jihu např. pláž Spanzia či pláž Banana. Zatoužíte-li si vyzkoušet i různé vodní sporty a další zábavné aktivity, navštivte např. sousední pláž Spanzia nebo nedalekou pláž Argassi (leží cca 7 km severním směrem u letoviska Argassi).

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Banana, Pláž Porto Kaminia, Pláž Spanzia

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám