Pláže na ostrově Zakynthos

Pláž Tsilivi - ostrov Zakynthos

Tsilivi

Dlouhá písečná pláž Tsilivi leží na východním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos, v těsné blízkosti stejnojmenného rušného turistického letoviska. Pláž Tsilivi se nachází cca 6 km severně od hlavního města Zante. Je organizovaná a mezi turisty oblíbená.

Zakynthos, Tsilivi na mapě Google maps

Pláž Tsilivi patří mezi nejznámější a nejvyhledávanější pláže na řeckém ostrově Zakynthos. Za svoji čistotu, kvalitu vody i úroveň nabízených služeb byla oceněna tzv. Modrou vlajkou EU. Povrch pláže Tsilivi tvoří především zlatavý písek, místy spíše směs písku a oblázků. Vstup do moře je pozvolný a vhodný i pro rodiny s dětmi.

Pláž Tsilivi leží v zátoce a na délku měří více než 600 m. Patří mezi velmi dobře organizované pláže. Návštěvníci mohou využít jejího kompletního plážového servisu v podobě lehátek, slunečníků, sprch, převlékáren apod. i široké nabídky vodních sportů. Vyzkoušet si zde mohou např. windsurfing, vodní lyžování, jízdu na banánu, šlapadla, vodní skútry, paragliding a další. Podél pláže funguje také několik plážových barů a taveren, z nichž některé nabízejí tradiční řecká jídla, jiné spíše mezinárodní kuchyni.

Další turistické služby jsou návštěvníkům dostupné přímo v centru přilehlého letoviska Tsilivi. Tsilivi je vyhledávané prázdninové středisko s množstvím restaurací, barů a obchůdků i širokých možností ubytovacích kapacit a zábavy.

Hlavní část pláže Tsilivi je organizovaná a v hlavní turistické sezoně i velmi rušná, ale lze tu nalézt i klidnější místa, ideální pro rozložení osušek přímo na písek. Více soukromí si můžete dopřát, zejména vydáte-li se k severní části pláže. Pláž Tsilivi tvoří součást rozlehlé zátoky, která měří na délku zhruba 1,3 km. Na pláž Tsilivi na jejím severním konci navazuje pláž Planos.

Na severním výběžku zátoky Tsilivi leží mys Gaidaros, romantické místo s malým přístavem s rybářskými čluny a starou benátskou věží s pyramidovou střechou. Za mysem Gaidaros, severně od pláží Tsilivi a Planos, se skrývá několik menších a klidnějších pláží. V malé zátoce Phoenix Beach se organizují potápěčské ponory. Menší písčitá pláž Bouka láká na klid a lenošení pod slunečníky a na pláži Gaidaros se můžete osvěžit chlazeným nápojem ze stejnojmenného plážového baru.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Bouka, Pláž Gaidaros, Pláž Planos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Zakynthos: Pláž Agios Nikolaos (Vassilikos), Pláž Banana, Pláž Gerakas, Pláž Laganas, Pláž Limnionas (Porto Limnionas), Pláž Navagio (Pláž Ztroskotání), Pláž Porto Zoro, Pláž Tsilivi

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám